Zvezda uzvratila Šapcu, o tituli se odlučuje u sredu

6

Šapčani nisu u Beogradu došli do duple krune, ali šansu za to imaće na svom terenu

Crvena zvezda – Šabac 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2)

Beograd - Bazen: Milan Gale Muškatirović. Gledalaca: 1.000. Sudije: Golijanin i Raković. Igrač više: Crvena zvezda 9 (3), Šabac 10 (3).

CRVENA ZVEZDA: Kralj (10 odbrana), Tankosić, Maksimović, Bursać, Perković, Vasić 2, Bitadze, Žeželj, Ilić 1, Popović, Šulc 3, Radović 1, Todorovski, LJubenović. Trener: Filipović.

ŠABAC: Pijetlović (7 odbrana), Eraković, Marković, Repanović, Toholj 1, Velkić, Rogač 1, Lukić 2, Janković, Vučinić, Ilić, Vasović, Vukadinović, Petrovski 1. Trener: Mirović.

Pehar namenjen šampionu Srbije i medalje za finaliste su bili pripremljeni za slučaj da Šabac pobedi Zvezdu i u drugoj utakmici finala plej-ofa. Ipak, znamenje je uredno zapakovano i čeka transport u Šabac, Zvezda je izjednačila u seriji i izborila utakmicu odluke. Srbija novog šampiona dobija 5. juna.

Semafor finala

Prvi meč: Šabac – Crvena zvezda 8:5.

Drugi meč: Crvena zvezda – Šabac 7:5.

Treći meč (5. jun): Šabac – Crvena zvezda.

Vetar u leđa imali su crveno-beli iz gledališta: tribine plivališta na Dorćolu bile su ispunjene do poslednjeg mesta, a među njima i stotinak najvatrenijih navijača.

Imali su i Šapčani podršku sa tribina, čuli su se u najvažnijim momentima za njihov klub, ali bez rezultata u bazenu.

Gosti su poveli golom Lukića, u drugom minutu. Ispostavilo se, bilo je to jedino njihovo vođstvo. Izjednačio je Šulc, Vasić prekorenuo za 2:1 na kraju prve četvrtine. Zvezda do kraja ni jednom nije ispustila prednost.

Bitan momenat na pet minuta pre kraja. Imao je Šabac igrača više, Marković je sa leve strane bio u dobroj poziciji, ali je Kralj odlično reagovao i sprečio izjednačenje. Duga lopta za kontru, mladi Radović se nije uplašio situacije jedan na jedan sa sjajnim Pijetlovića i Zvezdi doneo velikih 6:4.