Звезда узвратила Шапцу, о титули се одлучује у среду

6

Шапчани нису у Београду дошли до дупле круне, али шансу за то имаће на свом терену

Црвена звезда – Шабац 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2)

Београд - Базен: Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца: 1.000. Судије: Голијанин и Раковић. Играч више: Црвена звезда 9 (3), Шабац 10 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ (10 одбрана), Танкосић, Максимовић, Бурсаћ, Перковић, Васић 2, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић, Шулц 3, Радовић 1, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Филиповић.

ШАБАЦ: Пијетловић (7 одбрана), Ераковић, Марковић, Репановић, Тохољ 1, Велкић, Рогач 1, Лукић 2, Јанковић, Вучинић, Илић, Васовић, Вукадиновић, Петровски 1. Тренер: Мировић.

Пехар намењен шампиону Србије и медаље за финалисте су били припремљени за случај да Шабац победи Звезду и у другој утакмици финала плеј-офа. Ипак, знамење је уредно запаковано и чека транспорт у Шабац, Звезда је изједначила у серији и изборила утакмицу одлуке. Србија новог шампиона добија 5. јуна.

Семафор финала

Први меч: Шабац – Црвена звезда 8:5.

Други меч: Црвена звезда – Шабац 7:5.

Трећи меч (5. јун): Шабац – Црвена звезда.

Ветар у леђа имали су црвено-бели из гледалишта: трибине пливалишта на Дорћолу биле су испуњене до последњег места, а међу њима и стотинак најватренијих навијача.

Имали су и Шапчани подршку са трибина, чули су се у најважнијим моментима за њихов клуб, али без резултата у базену.

Гости су повели голом Лукића, у другом минуту. Испоставило се, било је то једино њихово вођство. Изједначио је Шулц, Васић прекоренуо за 2:1 на крају прве четвртине. Звезда до краја ни једном није испустила предност.

Битан моменат на пет минута пре краја. Имао је Шабац играча више, Марковић је са леве стране био у доброј позицији, али је Краљ одлично реаговао и спречио изједначење. Дуга лопта за контру, млади Радовић се није уплашио ситуације један на један са сјајним Пијетловића и Звезди донео великих 6:4.

Kоментари (6)

zero

Da ne bi Srbina Sulca, bilo bi gusto.

Bcs Šabac

Jeleniću,nećeš uspeti da otmeš utakmicu u Šapcu.Stidi se,nikakav igrač, nikakav čovek,nikakav...