Novi Beograd i Radnički u finalu Kupa Srbije

3

Bio je ovo treći duel Novog Beograda i Partizana ove sezone i sva tri puta uspešniji su bili Novobeograđani

Vaterpolisti Novog Beograda i Radničkog plasirali su u finale Kupa Srbije pošto su u polufinalu pobedili Partizan 8:5 (4:1, 1:2, 2:1, 1:1). na bazenu „Milan Gale Muškatirović”.

Silovito je počeo tim Vladimira Vujasinovića i golovima Strahinje Rašovića, Draška Gogova, Dušana Mandića i Angelosa Vlahopulosa poveo sa 4:0.

Ipak, izabranici Miloša Korolije uspeli su da se vrate rezultatski u meč i priđu na 4:3, ali je još jednom odlična odbrana Novobeograđana bila ključna.

Blistao je u trećoj četvrtini golman Novog Beograda Gojko Pijetlović, koji je odbranio peterac i time praktično pokrenuo ekipu u nastavku.

Ponovo su Gogov, Vlahopulos i Viktor Rašović doneli četiri gola prednosti, pa je Novi Beograd mirno priveo duel kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Draško Gogov sa tri postignuta gola, Angelos Vlahopulos je dva puta zatresao mrežu rivala, a po jednom su pogađali Strahinja i Viktor Rašović i Dušan Mandić. U ekipi Partizana najbolji je Filip Radojević postigao dva gola.

Radnički je u utakmici punoj elektriciteta stigao do četvrtog uzastopnog finala dok je Zvezdi ostalo da žali što kvalitetnu igru u poslednjoj četvrtini nije uspela da nagradi izjednačenjem u poslednjem napadu – 9:8 (3:1, 3:2, 2:2, 1:3).

Nije bilo mnogo kvaliteta, previše grešaka na obe strane i preterane nervoze zbog sudijskog kriterijuma koji je rezultirao sa šest peteraca i skoro 30 izbačaja.

adnički je imao na golu Dobožanova, branio je perfektno i bio je najzaslužniji što je njegov tim tri četvrtine imao finale u rukama.

Treba pohvaliti i bedem ispred njegovog gola koji je Zvezdin napad opredelio na šuteve iz očaja koji su teško stizali do gola...

Finale je u muškoj konkurenciji igra se u utorak od 19 sati, dok će se od 16.30 sati u vaterpolistkinje Vojvodine i Crvena zvezde boriti za trofej u ženskoj konkurenciji.