VATERPOLO DERBI: Zvezda bolja od Partizana na Banjici

2

Izjednačeno je bilo samo u početku. Partizan je poveo, zatim držao do 2:2 a onda je kvalitet timski i pojedinačni vaterpolista Crvene zvezde došao do izražaja

Partizan – Crvena zvezda 8:11 (2:2, 0:2, 0:3, 6:3)

Bazen Banjica. Sudije: Raković i Anđelić. Isključenja: Partizan 9, Crvena zvezda 9. Peterci: Partizan 2 (1) Crvena zvezda 1 (1)

PARTIZAN: Bulajić, Čabrilo, Barać 2, Nešić, Božović, Jakšić 1, Vergara 2, Rikardo 1, Banović, Aksentijević 1, Andrin, Mitrović 1, Belopavlović. Trener: Korolija.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Marković 1, Subotić 1, Milojević, Vićković 1, Šimicu 1, Rađen, Vukićević 3, Šulc, Radović, Aleksić. Trener: Filipović.

Crvena zvezda je i po četvrti put pobedila Partizan ove sezone i čini se da je na Banjici najlakše došla do bodova. Jednostavno, crno-beli nikako nisu uspevali da nađu rešenje za odbranu ispred Mišovićevog gola. Sa druge strane gradski rival je strpljivo čekao svoje momente u napadu.

Istina u poslednjoj četvrtini su se crno-beli oslobodili. Od 2:7 došli su do podnošnjivih 5:8. Tada je Mišović sjajno asistirao Kasumu, koji je napravio pravu majstoriju i savladao Bulajića. Do kraja se igralo opuštenije, golovi na obe strane. Zvezda je imala 10:5

Izjednačeno je bilo samo u početku. Partizan je poveo, zatim držao do 2:2 a onda je kvalitet timski i pojedinačni vaterpolista Crvene zvezde došao do izražaja. Videlo se da su Rađen i Šimicu  prava pojačanja, bili su među najboljim pojedincima na utakmici uz poslovično efikasne Vukićevića i Tankosića.

U drugoj i trećoj četvrtini Zvezda nije primila pogodak. Postigla je pet i sa 7:2 mirno čekala završnicu,

U njoj se događalo nešto što se Filipoviću neće dopasti. Partizanu je dozvoljeno da se razigra, crno-beli su za osam minuta postili čak šest pogodaka i time poraz koji je bio vidljiv posle druge četvrtine učinili podnošljivim.