Srbija odigrala nerešeno protiv Hrvatske za prvo mesto u grupi!

0

Podmlađena selekcija Srbije odigrala je nerešeno u derbi meču trećeg kola Svetskog Kupa sa Hrvatskom – 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1)

Srbija je prvom favoritu turnira pružila sjajan otpor, iako je posle tri i po minuta meča u Berlinu gubila sa 3:0. Do kraja prve četvrtine Srbija je smanjila na 4:2, a na startu druge uspela je i da izjednači (4:4).

Početkom drugog poluvremena Hrvatska je povela sa 7:5, ali je Srbija još jednom stigla do izjednačenja, ovoga puta golovima Lazića i Strahinje Rašovića (7:7).

Hrvati imaju bolju gol-razliku, ali Srbija je prva u grupi!

Dugo je trajala neizvesnost ko je prvi u B grupi, Hrvatska ili Srbija. Na prvi pogled, to su bili Hrvati, ali je iz Berlina stigla zvanična potvrda da je lider B grupe Srbija.

Činjenica je da Hrvatska ima bolju ukupnu gol-razliku, ali je isto tako činjenica da se u slučaju istog broja bodova i međusobnog skora kao prvi naredni kriterijum uzima gol-razlika, ali bez utakmice protiv poslednjeplasirane ekipe u grupi!

Tako u trouglu Srbija, Hrvatska, SAD, Delfini su najbolji, uz gol-razliku 24:18, dok kockasti imaju odnos 25:20.

Još jednom su Hrvati uspeli da se „odlepe” na dva gola razlike (9:7), ali ni tada Srbija nije poklekla. Finiš meča bio je izuzetno uzbudljiv, Hrvatska je vodila sa 10:9, tačno 109 sekundi pre kraja.

Ognjen Stojanović: Nismo padali i to je najvažnije

Ognjen Stojanović je rekao da je u meču protiv Hrvatske najvažnije bilo to što njegova ekipa, i pored rezultatskog zaostatka, nije „pala” ni u jednom momentu.

Odigrali smo dobro, posebno kada se zna da smo brzo gubili 3:0. Uspeli smo posle tajm-auta da se vratimo u igru i pokažemo kvalitet. Nismo padali i to je najvažnije –rekao je Stojanović, prenosi Vaterpolo savez Srbije.

Vaterpolo reprezentacija Srbije odigrala je danas nerešeno sa Hrvatskom 10:10, u utakmici trećeg kola Grupe B Svetskog kupa u Berlinu.

Možemo da igramo sa Hrvatskom i mislim da možemo da slavimo ako se nađemo u finalu – rekao je Gavril Subotić.

Izabranici Dejana Savića će u petak u četvrtfinalu igrati protiv Japana.

Srbija je izjednačila posle sjajne kontre Viktora Rašovića 54 sekunde pre kraja (10:10). Šansu za pobedu imala su oba tima, ali u oba navrata sviran je faul u napadu, te je ostalo nerešeno.