Србија одиграла нерешено против Хрватске за прво место у групи!

0

Подмлађена селекција Србије одиграла је нерешено у дерби мечу трећег кола Светског Купа са Хрватском – 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1)

Србија је првом фавориту турнира пружила сјајан отпор, иако је после три и по минута меча у Берлину губила са 3:0. До краја прве четвртине Србија је смањила на 4:2, а на старту друге успела је и да изједначи (4:4).

Почетком другог полувремена Хрватска је повела са 7:5, али је Србија још једном стигла до изједначења, овога пута головима Лазића и Страхиње Рашовића (7:7).

Хрвати имају бољу гол-разлику, али Србија је прва у групи!

Дуго је трајала неизвесност ко је први у Б групи, Хрватска или Србија. На први поглед, то су били Хрвати, али је из Берлина стигла званична потврда да је лидер Б групе Србија.

Чињеница је да Хрватска има бољу укупну гол-разлику, али је исто тако чињеница да се у случају истог броја бодова и међусобног скора као први наредни критеријум узима гол-разлика, али без утакмице против последњепласиране екипе у групи!

Тако у троуглу Србија, Хрватска, САД, Делфини су најбољи, уз гол-разлику 24:18, док коцкасти имају однос 25:20.

Још једном су Хрвати успели да се „одлепе” на два гола разлике (9:7), али ни тада Србија није поклекла. Финиш меча био је изузетно узбудљив, Хрватска је водила са 10:9, тачно 109 секунди пре краја.

Огњен Стојановић: Нисмо падали и то је најважније

Огњен Стојановић је рекао да је у мечу против Хрватске најважније било то што његова екипа, и поред резултатског заостатка, није „пала” ни у једном моменту.

Одиграли смо добро, посебно када се зна да смо брзо губили 3:0. Успели смо после тајм-аута да се вратимо у игру и покажемо квалитет. Нисмо падали и то је најважније –рекао је Стојановић, преноси Ватерполо савез Србије.

Ватерполо репрезентација Србије одиграла је данас нерешено са Хрватском 10:10, у утакмици трећег кола Групе Б Светског купа у Берлину.

Можемо да играмо са Хрватском и мислим да можемо да славимо ако се нађемо у финалу – рекао је Гаврил Суботић.

Изабраници Дејана Савића ће у петак у четвртфиналу играти против Јапана.

Србија је изједначила после сјајне контре Виктора Рашовића 54 секунде пре краја (10:10). Шансу за победу имала су оба тима, али у оба наврата свиран је фаул у нападу, те је остало нерешено.