Звезда изненадила Синтез и сачувала наду за Лигу шампиона

1

Црвена звезда је победила Синтез у другом колу турнира друге рунде квалификација за Лигу шампиона, донекле неутралисала пораз од Орадее па ће у недељу од 9 часова против Вуљагменија играти за наставак сезоне на европској сцени

Синтез – Црвена звезда 8:10 (1:2, 3:2, 2:2, 2:4)
Базен у Орадеи. Судије: Дервие (Француска), Бендер (Немачка). Искључења: Синтез 7, Црвена звезда 11. Петерци: Црвена звезда 1 (1).
СИНТЕЗ: Антонов, Плискевич, Магомајев, Одинцов 2, Бугајчук, Кликовац 1, Фатахудинов 1, Марцуки 2, Степањук, Рижов Алејничев 2, Закиров, Гинијатов, Галимзијанов.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 3, Јовић, Бурсаћ, Шуберић, Радовић 1, Његован 2, Тохољ, Николов, Танасковић 1, Стојановић 3, Асановић, Тодоровски.

Одлука је пала у последњих осам минута. После три изједначене четвртине, Београђани су фуриозно ушли у завршницу. Чак четири узастипна гола за мање од три минута и огромних 10:6.

Погађали су Вељко Танкосић, Огњен Стојановић, Александар Његован и поново Танкосић.

До краја је остало четири и по минта. Београђани су против искусног ривала успели да сачувају предност коју је с два поготка смањио Марцуки.

Други пут је био прецизан на само 44 секунди пре краја тако да победа Звезде није долазила у питање.

Семафор другог кола друге рунде квалификација за ЛШ:
Орадеа – Вуљагмени 5:8
Табела: Синтез 3 (гол разлика 18:17), Вуљагмени 3 (15:15), Орадеа 3 (11:11), Црвена звезда 3 (13:14).