Чаир се поклонио Делфинима, Кенгури потопљени

1

Србија убедљива у првој од три провере против Аустралије пред одлазак на финални турнир Светске лиге у Русији

Србија – Аустралија 14:5 (2:3, 3:0, 5:0, 4:2)

Ниш – Базен: Чаир. Гледалаца: 700. Судије: Голијанин (Србија) и Хоџер (Аустралија). Играч више: Србија 5 (2), Аустралија 7 (2). Петерци: Србија 2 (2).

СРБИЈА: Г.Пијетловић, Лазић, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Ћук, Вицо, Убовић 2, Суботић 4, Јакшић, Филиповић 2, Васић, С. Митровић 1, Ристичевић, Драшовић 1, Стојановић 3. Селектор: Дејан Савић.

АУСТРАЛИЈА: Слејд, Холис, Пут, Кајесм Пауер 1, Фанон 1, Гилхрист, Форд 1, Јангер 2, Николас, Форд, Едвард, Хрисантмос, Кремерс, Кернс. Селектор: Елвис Фатовић.

Србија је у првој од три припремне утакмице убедљиво победила један нови аустралијски тим. И Савић је реновирао тим. У саставу од искуснијих нису били Прлаиновић, Митровић, Алексић, Душко Пијетловић и Страхиња Рашовић. На тринбинама је остао и Добожанов. Сутра је у 18 часова у Крушевцу други меч, а у петак у Крагујевцу у 19 трећи.

Три пута је у првој четвртини Аустралија, лепим головима Форда, Јангера и Пауера имала минималну предност. Србија се два пута враћала у егал позицију акцијама центара. Прво је Убовић реализовао добро додавања Рашовића а затим је Вицо обезбедио петерац којег је сигурно реализовао капитен Филиповић 63 секунде пре првог одмора. После гола Пауера селектор Савић је за последњу акцију у четвртини тражио тајм аут. Није било реализације, гости су на крају имали минималну предност.

Пијетловић се истакао са бројним интервенцијама у другој четвртини. Српски напад се тражио, да би Рашовић лепим ударцем успео да изједначи. Прво вођство Србији у овом сусрету донео је Филиповић са играчем више три минута пре краја друге четвртине. Одбрана је деловала много боље. Савић је доста мењао, тражио ритам мада је било приметно да су његови изабраници још увек „тешки”. У последњем нападу пред велики одмор Суботић је са играчем више постигао гол за 5:3.

У трећем делу на голу Србије је био Ристичевић. Стојановић је донео плус три а затим Драшовић одличним ударцем и плус четири. Србија је је потпуно доминирала.Свој други гол на утакмици Немања Убовић је постигао у последњем секунду напада из нимало лаке ситуације. Србија је тада водила 8:3, била у великој серији 6:0. Одмора није било. У последњих 50 секунди још два поготка у мрежи Фатовићевих изабраника. Одлично додавање је искористио Суботић да би у завршници из даљине стрелац био Стефан Митровић.

Дугу српску серију прекинуо је Јангер у трећем минуту последње четвртине. Аустралија је била без гола 19 минута. У наредном нападу из „фаула” Суботић је постигао свој трећи гол а затим из даљине и четврти погодак за 12:4 на половини завршног дела. Одличну игру Суботић је наставио изнудивши петерац којег је Стојановић претворио у гол. До краја се играло опуштено, коначан резултат је показао реалан однос онога што су Србија и Аустралија показали у Нишу.