Srbija pobedom nad Rumunijom osigurala završni turnir Svetske lige

1

Vaterpolo reprezentacija Srbije obezbedila je plasman na Završni turnir Svetske lige, pošto je slavila u Bukureštu protiv Rumunije 9:4 (3:2, 2:0, 2:2, 2:0)

Rumunija – Srbija 4:9 (2:3,0:2,2:2,0:2)

Bukurešt – Bazen: Dinama. Sudije: Buše (Francuska), Šarpes (Holandija). Isključenja: Rumunija 5, Srbija 8. Peterci: Srbija 1 (1).

RUMUNIJA: Tić, Radu 1, Negrean, Antipa, Proteasa, Fulea 1, Demeter, P. Popesku, Oanta, Kalin, Vranceanu, T. Popesku. Selektor: Stanojević

SRBIJA: G. Pijetlović, Lukić, Drašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, Toholj 2, Ubović 1, Rašović 1, Jakšić 1, Subotić 2, Stojanović, Radojević, Dobožanov. Selektor: Savić.

Vrlo dobrom, sigurnom igrom Srbija je prošla i poslednje gostovanje u kvalifikacionom delu Svetske lige. Nikad mlađi srpski tim, prosek 22 godine, je rutinirano na bazenu Dinama u Bukureštu pobedio Rumuniju 9:4.

Na taj način samo bi naučna fantastika morala da radi pa da Srbija izgubi naredne duele sa Slovačkom i Nemačkom kod kuće i da to neko od daleko slabijih ekipa iskoristi. Da mnogo ne teoretišemo Srbija je na finalnom turniru.

Ono što je Savićev sastav krasilo sve vreme je odlična odbrana predvođena kapitenom Gojkom Pijetlovićem. U prvoj četvrtini dva puta je domaćin stizao prednost Srbije koju su stvarali Subotić i raspoloženi Toholj. Rumuni su drugi put izjednačili 20 sekundi pre prvog odmora ali je gotovo sa istekom sirene, drugim svojim golom Subotić doneo prednost.

U drugih osam minuta potpuno je zatvoren rumunski napad, posebno iskusni Radu. U napadu se nije žurilo. Čekao se pravi trenutak, rezultat su prelomili Ubović i Viktor Rašović. Odmah posle velikog odmora Sava Ranćelović je pogodio za 6:2. Tek tada je domaćin došao do daha i iskoristio mali pad u igru Srbije. Sa dva postignuta pogotka Rumunija se približila na 6:4 ali je mir vratio Toholj.

Bilo je vidljivo da domaćin nema rešenja za bedem ispred Pijetlovića. U poslednjih osam minuta srpska mreža je ostala netaknuta a Ćuk i Jakšić su lepim golovima pobedu učinili ubedljivijom.

Sledeći meč Srbija igra 14. marta protiv Nemačke, a kao domaćin se pominje Zrenjanin.