Србија победом над Румунијом осигурала завршни турнир Светске лиге

1

Ватерполо репрезентација Србије обезбедила је пласман на Завршни турнир Светске лиге, пошто је славила у Букурешту против Румуније 9:4 (3:2, 2:0, 2:2, 2:0)

Румунија – Србија 4:9 (2:3,0:2,2:2,0:2)

Букурешт – Базен: Динама. Судије: Буше (Француска), Шарпес (Холандија). Искључења: Румунија 5, Србија 8. Петерци: Србија 1 (1).

РУМУНИЈА: Тић, Раду 1, Негреан, Антипа, Протеаса, Фулеа 1, Деметер, П. Попеску, Оанта, Калин, Вранцеану, Т. Попеску. Селектор: Станојевић

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Лукић, Драшовић, Ранђеловић 1, Ћук 1, Тохољ 2, Убовић 1, Рашовић 1, Јакшић 1, Суботић 2, Стојановић, Радојевић, Добожанов. Селектор: Савић.

Врло добром, сигурном игром Србија је прошла и последње гостовање у квалификационом делу Светске лиге. Никад млађи српски тим, просек 22 године, је рутинирано на базену Динама у Букурешту победио Румунију 9:4.

На тај начин само би научна фантастика морала да ради па да Србија изгуби наредне дуеле са Словачком и Немачком код куће и да то неко од далеко слабијих екипа искористи. Да много не теоретишемо Србија је на финалном турниру.

Оно што је Савићев састав красило све време је одлична одбрана предвођена капитеном Гојком Пијетловићем. У првој четвртини два пута је домаћин стизао предност Србије коју су стварали Суботић и расположени Тохољ. Румуни су други пут изједначили 20 секунди пре првог одмора али је готово са истеком сирене, другим својим голом Суботић донео предност.

У других осам минута потпуно је затворен румунски напад, посебно искусни Раду. У нападу се није журило. Чекао се прави тренутак, резултат су преломили Убовић и Виктор Рашовић. Одмах после великог одмора Сава Ранћеловић је погодио за 6:2. Тек тада је домаћин дошао до даха и искористио мали пад у игру Србије. Са два постигнута поготка Румунија се приближила на 6:4 али је мир вратио Тохољ.

Било је видљиво да домаћин нема решења за бедем испред Пијетловића. У последњих осам минута српска мрежа је остала нетакнута а Ћук и Јакшић су лепим головима победу учинили убедљивијом.

Следећи меч Србија игра 14. марта против Немачке, а као домаћин се помиње Зрењанин.