Звезда и Партизан ремизирали на Бањици иако су црно-бели водили 9:5 у последњој четвртини

8

Готово до последњег места испуњене трибине на Бањици као да су мотивисале актере да се представе у најбољем светлу

Партизан – Црвена звезда 10:10 (3:4, 3:0, 2:1, 2:5)

Београд - Базен: Бањица. Гледалаца: 800. Судије: Путниковић и Миловић (обојица Србија). Играч више: Партизан 9 (3), Црвена звезда 9 (4). Петерци: Партизан 3 (3), Црвена звезда 1 (1).

ПАРТИЗАН: Булајић, Јакшић, Бараћ, Нешић 1, Радуловић 2, Андрин, Радановић 3, Митровић, Вићковић, Смиљевић 1, Радоњић 3, Гбадамаси, Влаховић (10 одбрана), Тимотијевић. Тренер: Ћирић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1, Касум, Глигоријевић, Васин, Илић, Аџић, Јанковић 2, Рађен 1, Шулц 1, Гусаров, Радовић 4, Иванов (6 одбрана), Мартиновић. Тренер: Милановић.

Реми у дербију на премијери нове сезоне Регионалне лиге. Црно-бели су имали много више расположених играча. Пре свега Влаховића на голу, а онда и Радоњића, Радуловића и Радановића у нападачким акцијама. Звезда се вратила у последњој четвртини и заслужено с Бањице отишла непоражена.

Ужелели су се Београђани ватерпола. Без обзира на слаб учинак градских ривала на међународној сцени, дерби на отварању нове сезоне у Регионалној лиги изазвао је велико интересовање. Готово до последњег места испуњене трибине на Бањици (не памти се када је било оволико људи) као да су мотивисале актере да се представе у најбољем светлу.

Партизан је имао огромну предност – 9:5 после минут и по игре у последњој четвртини. И када су на Бањици домаћи навијачи очекивали рутински привођење крају, пробудила се Звезда. Два брза гола Марка Радовића па погодак Марка Јанковића с велике удаљености на празну мрежу (испливао је Влаховић у жељи да пресече контру) и гости су пришли на гол заостатка – 9:8. Драма у најави. Гол Радановић из петерца неутралисао је Јанковић, на исти начин (3,47 до краја). Пречка спашава Иванова после лоба Радоњића а Милановић тражи тајм аут. Шулц користи играча више – 10:10.

Радановић је био сам пред Ивановим (два минута пре краја), Рус је заштитио мрежу и омогућио свом тиму напад за преокрет. Одговара Влаховић два пута у истом нападу. Пропустио је Партизан последњу шансу за победу.

Kоментари (8)

7 x Sampion Evrope

Kakva kradja,tuca i navlacenje za drzavni projekat.Bravo deco,ne dajte se pasjim sinovima....

Zvezdas

6 puta sampion gde je igralo tri ekipe kup sampiona.

ACM

Ovo pričaš za 2013.? A Zvezdaš?

mira

Oštećena je Zvezda , ne pišite gluposti . Izjednačenje i sudija isključuje Šolca koji je prethodno dao gol . Otvoreno navlačenje za Partizan ! Dokle će vam Zvezda biti za sve kriva ? Prozovite onu nesposobnu i lažljivu partizanovu upravu koja je klub dovela na ivicu provalije !