Почетна / Ватерполо / Еврокупови

Ференцварош лако до победе, Звезда остала на дну

Очекивано су ватерполисти Ференцвароша стигли до бодова на Дорћолу али се Београђани нису обрукали
Црвена звезда – Ференцварош 6:15 (1:3, 1:1, 1:4, 3:7)
Базен: Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца: 500. Судије: Бендер (Немачка) и Бјанко (Италија). Искључења: Црвена звезда 7, Ференцварош 4. Петерци: Ференцварош 2 (2).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Мартиновић , Максимовић, Љубеновић, Перковић, Васић 2 , Битадзе 1, Милојевић, Илић 1, Поповић 2, Шулц , Радовић, Тодоровски. Тренер: Филиповић.
ФЕРЕНЦВАРОШ: Гардоњи, Седлмајер, Калај , Похл, Вамош 1, Мезеи 1, Гор Нађи 2, Јакшић , Јангер 4, Варга 4, Јанчик 2, Митровић 1, Вогел. Тренер: Варга.

Од самог почетка су гости наметнули свој ритам. Мезеи и Митровић су после два минута погодили мрежу Краља.

Смањио је Битадзе и игра је добила миран ток. До краја четвртине Јангер је био стрелац за 3:1.

У других осам минута Звезда се храбро борила. После гола Денеша Варге смањио је Душан Васић, два минута пре великог одмора.

Играло се готово без прекршаја. У прве две четвртине само три избачаја. За последњи напад свог тима Жолт Варга је користио тајм-аут, али гола није било.

Први напад у наставку донео је сјајан погодак капитена Поповића и смањење резултата 3:4.

Довољно да се ривал тргне. До краја четвртине у кратком времену четири лопте су завршиле у мрежи Краља.

Звездин гол је у последњих осам минута чувао Тодоровски. Разлика у класи је била приметна, лако су Мађари користили свој квалитет и стигли до тријумфа.