Ferencvaroš lako do pobede, Zvezda ostala na dnu

1

Očekivano su vaterpolisti Ferencvaroša stigli do bodova na Dorćolu ali se Beograđani nisu obrukali

Crvena zvezda – Ferencvaroš 6:15 (1:3, 1:1, 1:4, 3:7)
Bazen: Milan Gale Muškatirović. Gledalaca: 500. Sudije: Bender (Nemačka) i Bjanko (Italija). Isključenja: Crvena zvezda 7, Ferencvaroš 4. Peterci: Ferencvaroš 2 (2).
CRVENA ZVEZDA: Kralj, Martinović , Maksimović, LJubenović, Perković, Vasić 2 , Bitadze 1, Milojević, Ilić 1, Popović 2, Šulc , Radović, Todorovski. Trener: Filipović.
FERENCVAROŠ: Gardonji, Sedlmajer, Kalaj , Pohl, Vamoš 1, Mezei 1, Gor Nađi 2, Jakšić , Janger 4, Varga 4, Jančik 2, Mitrović 1, Vogel. Trener: Varga.

Od samog početka su gosti nametnuli svoj ritam. Mezei i Mitrović su posle dva minuta pogodili mrežu Kralja.

Smanjio je Bitadze i igra je dobila miran tok. Do kraja četvrtine Janger je bio strelac za 3:1.

U drugih osam minuta Zvezda se hrabro borila. Posle gola Deneša Varge smanjio je Dušan Vasić, dva minuta pre velikog odmora.

Igralo se gotovo bez prekršaja. U prve dve četvrtine samo tri izbačaja. Za poslednji napad svog tima Žolt Varga je koristio tajm-aut, ali gola nije bilo.

Prvi napad u nastavku doneo je sjajan pogodak kapitena Popovića i smanjenje rezultata 3:4.

Dovoljno da se rival trgne. Do kraja četvrtine u kratkom vremenu četiri lopte su završile u mreži Kralja.

Zvezdin gol je u poslednjih osam minuta čuvao Todorovski. Razlika u klasi je bila primetna, lako su Mađari koristili svoj kvalitet i stigli do trijumfa.