Zvezda na korak od Lige šampiona
Crveno-beli danas putuju u Španiju na revanš meč protiv Sabadelja
.jpg)
Trening sa Partizanom na Banjici pa put u Španiju, današnji je raspored vaterpolista Crvene zvezde. Sutra crveno-bele očekuje veliki meč, revanš protiv Sabadelja koji će dati odgovor da li će crveno-beli u grupe Lige šampiona, prvi put od sezone 2012/13 kada su se popeli na evropski tron.
Beograđani u prtljagu imaju obećavajućih 6:6 sa svog bazena koje je u poslednjim trenucima doneo Mateja Asanović. Uz remi imaju i velike nade s obzirom da se ekipa pokazala dostojna igranja s renomiranim rivalima.
– Prvu utakmicu smo već zaboravili. Izbrisali smo je nakon treninga na kom smo uradili detaljnu analizu. Jasno je da smo maksimalno koncentrisani samo na revanš – kaže Aleksandar NJegovan, levoruki golgeter crveno-belih. – Spremni smo da u Španiji uđemo još jače u meč nego što je to bilo na našem bazenu.
Šta kažu analize?
– Bilo je grešaka, priznajemo. I to onih koje ne bi smele da nam se događaju. Na primer, iako je odbrana funkcionisala odlično, primili smo dva laka gola. Nedopustivo za ovaj nivo takmičenja. U napadu smo grešili ali, na sreću, to smo vraćali u odbrani.
Čini se da je u napadu nedostajao prvi gol.
– Čim smo probili tu barijeru, odmah je bilo lakše. Pa vidi se i po statistici. Za četvrtinu i po šest golova, pre toga ništa.
Sabadelj, čini se, nije nepobediv.
– Lakše će da nam bude u revanšu u smislu da smo ih videli na delu. Igrali su onako kako smo i očekivali, pa mislim da nema mesta nekim iznenađenjima s njihove strane za sredu. Kariljo i Gonzalo su uzimali više inicijative od ostalih, pokazali su se kao lideri u bazenu. Mislim da smo odgovorili zadatku s obzirom, ponavljam, da su nam bili nepoznanica.
Koji je recept za revanš?
– Isti, zaustaviti im kontranapade. Još sada igraju na svom bazenu. To im je Gubila je Zvezda 3:0, ali nije bilo ni naznaka da se odustane. Ekipa je mlada, ne stajemo ni na 0:7, a kamoli na 0:3. Gazimo do kraja. Eto, uspeli smo da se vratimo u život, čak smo i poveli 5:4.
Očekuje vas težak zadatak?
– Težak je bio u Beogradu, u Sabadelju bar duplo teži. Ali, spremni smo. Smatram da šta god bude, da smo postavili jake temelje za nešto sledeće – zaključio je NJegovan.
Meč Sabadelj – Crvena zvezda igra se sutra od 19.30 časova.
Kvalifikacije za Ligu šampiona:
Marselj - Jadran (HN) 6:7
Spartak Volgogrd - OSC Budimpešta 7:14
Breša - Sintez 11:9
Crvena zvezda - Sabadelj 6:6