Реми за Звездину наду око пласмана у Лигу шампиона

2

Први меч трећег круга квалификација за европску елиту одигран у Београду

Црвена звезда – Сабадељ 6:6 (0:0, 0:2, 2:2, 4:2)

Београд – Базен: Базен Милан Гале Мушкатировић. Гледалаца: 500. Судије: Коломбо (Италија), Војеводин (Русија). Играч више: Црвена звезда 7 (0), Сабадељ 6 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић, Радовић, Бурсаћ, Шуберић, Илић, Његован 1, Тохољ, Николов, Танасковић 2, Стојановић 1, Асановић 2, Тодоровски. Тренер: Савић.

САБАДЕЉ: Мартин, Хара 2, Пегадо 3, Гемар, Алгуакил, Пуга, Санчез 1, Милер, Велверде, Вела, Реина, Карерас. Тренер: Гомез.

Звезда је и даље у игри за Лигу шампиона. Искуснији Шпанци су стрпљивом игром три четвртине имали предност, на крају реми који им даје велику прилику да пред својим навијачима наредне среде обезбеде пласман у лигу шампиона. Сабадељ, други тим Шпаније по квалитету је дуго користио искуство, бриљантног голмана Марина и младост Звезде. Београђани су заслужили честитке за велику борбеност, за квалитетну одбрану са одличним Добожановим и буђење у последњих осам минута. Међутим са рализацијом играча више 7-0 тешко се стиже до тријумфа.

У реваншу је Сабадељ фаворит, Звезда има шансу.

Одбране су у потпуности обележили прву четвртину, Блистали су Добожанов и његов колега Мартин са по три одбране. Звезда је штуцала у нападу, три нереализована играча више. Имао је Николов сјајну прилику коју је одличном одбраном анулирао Мартин. Тешко је лопта долазила до центара, ударци из даљине су били једино решење за оба тима. И први део игре се завршио без голова.

Одличне одбране и у другом делу. Звезда је ушла у проблем са реализацијом, лош играч више (5-0). Тај сегмент игре није ишао на руку ни искуснијем ни стрпљивијем противнику који се први радовао. Хара је у 12 минуту постигао први гол на утакмици. Други гол дело је Пегада два минута пре великог одмора. Имао је домаћин после тога играча више али је Мартин једноставно био несавладив. Савић је за последњи напад тражио тајм аут али њу његови играчи одмах изгубили лопту па су гости неочекивано стекли прилику и за тражи погодак. Београђани су се одбранили. После две четвртине Шпанци су имали два велика гола предности а Звезда је на одмору покушала да тражи решење за прибијање противничког бедема.

Прву реализацију са играчем више на жалост реализовали су играчи Сабадеља. Санчиз је повисио на 3:0. И тек у 20. минуту је Звезда постигла гол преко капитена Танасковића. Одмах затим је шести пут пропуштен играч више. Звезда је заиграла слободније, агресивније што је резултирало голом Огњена Стојановића за 2:3. Пробудиле су се пуне трибине, Шпанци су морали да се тргну. Добили су 73 секунде пре последњег одмора играча више (пети пут) и Гомез се определио за тајм аут. Успешан договор је Хара после лепе акције постигао гол за 4:2.То је био и резултат пред последњих осам минута.

После две сјајне одбране Добожанова у једном нападу, уследила је контра коју је после асистенције Стојановића реализовао Асановић. Опет само минус један којег сјајним евро голом анулира Ђорђе Танасковић Звезда је после 0:3 стигла до 4:4 па је Гомез морао да затражи тајм аут. Ништа од тога, Звезда се разгоропадила и Његован је после неколико неуспешних покушаја погодио за 5:4 три минута пре краја. Шпанци су се тргли и изједначили са играчем више. На жалост Танасковић није био те среће и играч више је после седам прилика остао на нули. Сабадељ је поново повео 50 секунди пре краја 6:5. Звезда је за последњи напад имала само некоилико секунди и Матија Асановић је са сиреном обезбедио свом тиму реми. Чини се на крају праведно са исходом који даје шансе и једном и другом тиму. Али пновимо Звезда у императиву  Сабадеља може да тражи прилику.

Zvezdas

Kriminalno smo odigrali 3 cetvrtine, zasto? Mladost jeste ali ono je nedopustivo...Sabadelj nije uopste neka posebno jaka ekipa, naprotiv mogu se pobediti i to ubedljivo. Zvezda je prekasno pokazala da ima potencijal, pohvalio bih sjajnog Dobozanova, i odbrana je bila solidna. U Spaniju, samo ako ima nas mozemo do pobede!