Партизану не помаже ни теорија, елиминисан из Лиге шампиона

1

Није успео Партизан да помрски конце Егеру који је победом у деветом колу Б групе Лиге шампиона остварио пласман на фајнал сикс у Будимпешти

Егер – Партизан 8:4 (0:1, 2:2, 4:1, 2:0)

Егер - Судије: Теиксидо (Шпанија), Војеводин (Русија). Искључења: Егер 6, Партизан 10.

ЕГЕР: Митровић, Ањал, Декер, Чучковић 2, Хошњански 1, Лоринц 1, Ћук, Ковач 1, Ердељи 1, Вапенски 2, Бедо, Хараи, Чизар. Тренер: Дабровски.

ПАРТИЗАН: Добожанов, Лукић, Ф. Јанковић, Репановић, Лазић 2, Тохољ, Драшовић 1, Радановић, Јакшић, Радојевић, Стојановић, М. Јанковић 1, Бракочевић. Тренер: Ћирић.

Црно-бели су испунили циљ и достојно се супротставили квалитетнијој екипи а стрепња домаћих трајала је до финиша треће четвртине. Ипак, нису младићи са Бањице успели да у последњих десет минута буду на нивоу на ком су играли до тада, што су Мађари искористили и заслужено освојили бодове вредне финалног турнира.

Храбро је Партизан ушао у овај меч. Борили су се црно-бели са искуснијим и физички доминантнијим противницима. Партизан је изборио једног, домаћин два играча више. Голова ипак није било. А онда, после другог искључења за Егер, Стефан Ћирић је затражио тајм-аут. Остало је минут и по до краја прве четвртине. Договорена је акција која је уродила плодом. Реализатор је био центар Ђорђе Лазић за први гол на мечу и вођство српског шампиона.

Прва двоминутна пауза као да је више пријала домаћима. Брзо по повратку у базен Ковач је изједначио у ситуацији када је домаћин имао бројчану предност. Био је то први искоришћен играч више Егера, од три изборена. Већ у следећем нападу преокрет. Лоринц је савладао Лазара Добожанова за 2:1. Низ погодака наставио је Радомир Драшовић. Капитен јуниорске репрезентације Србије погодио је за 2:2. Тачку на другу четвртину ставио је Ђорђе Лазић новим голом, поново са играчем више.

Вођство Партизана са полувремена није трајало ни цео минут у трећој деоници. Ново поравнање донео је Урош Чучковић, репрезентативац Црне Горе и некадашњи играч Партизана. Уследио је миран период, а онда је на 3,36 пре краја периода Борис Вапенски дао гол за 4:3 и другу предност Егера од почетка сусрета. Последње изједначење и испоставило се последњи трзај Београђана било је дело младог Марка Јанковића. Охрабрујућих 4:4 за Партизан, Мађари су брзо „истопили”. За два минута изборили су два играча више и искористили их. Егзекутори су били Ердељи и Хошњански. У последњу деоницу домаћи су ушли са солидном залихом – 6:4.

До краја, Партизан није могао да испрати темпо домаћина. Вапенски је својим другим голом у првом минуту последње деонице повисио на 7:4 и најавио коначан исход. Победу домаћих потврдио је Чучковић средином четвртине.

У последњем колу, 26. априла, Партизан на Бањици дочекује Барселонету, која после ове победе Егера нема ни теоретске шансе за пласман међу шест најбољих екипа Старог континента.