Партизан уз подршку Гробара из Цириха пружио жесток отпор Про Реку

0

Партизан је у шестом колу Лиге шампиона изгубио од Про Река у Ђенови, али пружио је изузетно јак отпор и партију која охрабрује пред наставак сезоне.

Про Реко – Партизан 12:7 (3:1, 4:4, 1:1, 4:1)

Базен у Сорију. Гледалаца: 1.000. Судије: Мадјај (Мађарска), Ландаман (Немачка). Искључења: Партизан 6, Про Реко 6. Петерци: Про Реко 2 (1).

ПРО РЕКО: Темпести, Алесијани, Мандић 2, Фиљоли 2, Молина 1, Пијетловић 2, Ди Сома, Еченике 1, Фигари 2, ФИлиповић 2, Бодега, Бруни, Воларевић. Тренер: Вујасиновић.

ПАРТИЗАН: Добожанов, Лукић, Ф. Јанковић, Тохољ, Репановић 1, Манојловић 1, Драшовић, Вучинић, Јакшић 1, Радојевић 1, Стојановић 1, М. Јанковић 1, Белопавловић. Тренер: Миленковић.

Моћни тим Про Река, фаворита број један за европску титулу, је меч преломио тек у последњој четвртини и тријумфовао са 12:7 (3:1, 4:4, 1:1, 4:1).

Црно-бели су заиграли много боље него у дуелу са Реком пре десет дана, када су Ђеновљани славили на Бањици са 17:5.

Партизан је од почетка био достојан ривал далеко искуснијој и квалитетнијој екипи.

Ђеновљани су головима Филиповића и Молине повели са 2:0. Црно-бели су потом јурили заостатак, који ни у једном тренутку у првом полувремену није износио више од два поготка.

У игри “гол за гол”, домаћи су стицали два гола предности, а Партизан смањивао разлику на “минус 1”.

Мало је недостајало Београђани и на великом одмору заостају само један гол, када је Никола Јакшић 17 секунди пре краја друге четвртине смањио на 6:5.

У завршници полувремена Про Реко је добио петерац, који је Филиповић претворио у вођство од 7:5.

Ни после треће четвртине резултатско растојање се није смањило. Црно-бели, ношени подршком групе “Гробара” из Швајцарске са трибина, су играли храбро.

Минут пре последњег одмора поново су пришли на гол заостатка за Ђеновљанима, када је Марко Јанковић погодио за 7:6, али 11 секунди пре сирене Николо Фигари је одвео домаће на 8:6 савладавши вечерас одличног голмана Партизана Лазара Добожанова.

Први пут са три разлике домаћи су повели почетком четвртог периода игре, голом бившег капитена црно-белих Душана Мандића за 9:6.

Радојевић је убрзо смањио на 9:7. Ђеновљани су до краја контролисали меч, а коначан резултат три секунде пре краја поставио је центар домаћих Душко Пијетловић.

МИЛЕНКОВИЋ: ПОХВАЛЕ МОМЦИМА

Тренер црно-белих, Зоран Миленковић, после меча је казао:

- Циљ нам је био да пружимо много јачи отпор Про Реку него у утакмици у Београду, када смо се добро држали две и по четвртине. Сада смо успели да на истом нивоу одиграмо меч од почетка до краја. Кад се узме у обзир разлика у квалитету ове две екипе постигли смо одличан резултат. Сви момци, почев од голмана Добожанова, заслужују похвале за изузетно квалитетну партију, пружили су максимум и показали да Партизан има велики потенцијал.