Serena, Halep, Stricova i Svitolina u polufinalu Vimbldona

0

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u polufinale Vimbldona u Londonu, pošto je pobedila sunarodnicu 55. teniserku sveta Alison Risk posle tri seta, 6:4, 4:6, 6:3

Vilijams, 10. teniserka sveta, pobedila je posle dva sata i jednog minuta. U prvom setu teniserke su napravile pet brejkova, od kojih Vilijams jedan više, što joj je omogućilo da povede u meču.

Risk je u devetom gemu drugog seta oduzela servis Vilijams i posle gema na svoj servis izjednačila je na 1:1. Risk je bolje počela odlučujući set, brejkom je povela sa 1:0, ali je posle toga Vilijams vezala tri gema i povela sa 3:1.

Risk je zatim uspela da izjednači na 3:3, a Vilijams je ponovo osvojila tri uzastopna gema i as servisom obezbedila pobedu.

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u polufinale Vimbldona u Londonu, pošto je pobedila 50. teniserku sveta Kineskinju Šuaj Dženg posle dva seta, 7:6, 6:1.

Sedma teniserka sveta pobedila je posle sat i 27 minuta. U prvom setu teniserke su napravile po jedan brejk, pa je odigran taj-brejk, koji je Halep dobila sa 7:4.

Halep je drugi set osvojila bez većih problema, prepustila je protivnici samo jedan gem i plasirala se u polufinale trećeg grend slem turnira u sezoni, prvi put od 2014. godine. Halep će u polufinalu igrati protiv Ukrajinke Eline Svitoline.

Svitolina plasirala se u polufinale Vimbldona, pošto je u četvrtfinalu pobedila Čehinju Karolinu Muhovu u dva seta, 7:5 i 6:4.

Svitolina je do druge pobede u isto toliko okršaja sa Čehinjom došla stigla posle sat i 31 minuta igre.

Svitolina je i pored nešto lošijeg početka meča, u kom je gubila sa 1:4 i 2:5, uspela da preokrene i set privede kraju u svoju korist.

Situacija je bila nešto drugačija u drugom setu, viđeno je pet brejkova, od čega je Svitolina napravila tri, a njena rivalka dva, pa je tako uspela da dođe do borbe za finale.

Češka teniserka Barbora Stricova plasirala se u polufinale Vimbldona, pošto je u četvrtom kolu pobedila domaću igračicu Johanu Kontu u dva seta, 7:6 (5) i 6:1.

Stricova je do druge pobede u isto toliko duela s Britankom došla posle sat i 35 minuta igre.

Čehinja je nešto lošije počela meč, gubila je sa 1:4, ali u vrlo brzo uspela da se vrati oduuzimanjem servisa Konti, a potom i u taj-brejku dođe do vođstva u setovima.

Konta je u drugom setu znatno lošije igrala, pa je Stricova bez ikakvih problema ozborila polufinale. Stricova će u polufinalu igrati protiv Amerikanke Serene Vilijams.