Домаћини Руси "прегазили" Арабијце (5:0) на отварању Мондијала, два мала ремек дела у надокнади времена (ФОТО)

2

Ривали домаћина СП су имали 24% више лопту у поседу, али нису шутнули у гол!

Русија – Саудијска Арабија 5:0 (2:0)

Москва - Стадион: Лужњики. Гледалаца: 78.011. Судија: Нестор Питана (Аргентина). Жути картони: Головин (Русија), Ал Џасим (Саудијска Арабија). Стрелци: 1:0 Јури Газински у 12, Денис Черишев у 43, 3:0 Артем Џуба у 71, 4:0 Денис Черишев у 91, 5:0 Александар Головин у 95. минуту.

РУСИЈА: Акинфејев, Жирков, Игнашевич, Кутепов, Фернандес, Зобнин, Газински, Головин, Џагоев (од 24. Черишев), Самедов (oд 64. Кузјајев), Смолов (од 70. Џуба). Селектор: Станислав Черчесов.

САУДИЈСКА АРАБИЈА: Ал Муајуф, Ал Шахрани, Омар Хавсави, Осама Хавсави, Ал Бураик, Ал Шехри (од 72. Бахбир), Ал Џасим, Ал Фараџ, Отаиф (од 64. Ал Мувалад), Ал Давсари, Ал Сахлави (од 85. Асири). Селектор: Хуан Антонио Пици.

Домаћини Светског првенства Руси су лако изашли на крај са Арабијцима (5:0) у мечу без темпа, тензија, жестине, озбиљнијих стартова... као да се не ради о Мондијалу. Једини жути картон у "регуларном времену" виђен је у 88. минуту, добио га је Головин, а чини се да ни судија Питана не зна зашто је после једног безазленог старта посегао руком у џеп. Други је стигао за екипу из Азије у надокнади времена.

Руси су препустили лопту ривалу, имао је чак 24% поседа више, али у гол Баћушки није шутнуо. Арабијци очајни, никакви, а Руси су рутински одрадили посао.

Први гол дао је Газински главом са петерца, јер се ривал испред њега оклизнуо, други је мало ремек дело Черишева, који је у 24. минуту заменио повређеног Џагоева. Добио је лопту на десетак метара од гола, "по бурек послао" два ривала, а онда закуцао лопту са пет метара у гол.

Трећи је дао Џуба непун минут пошто је ушао на терен као замена у 70. минуту. На седам метара је добио лопту "на тацни" и само се поклонио.

А, онда у надокнади још два мала ремек дела. Опет је актер био Черишев, спољном је погодио под пречку у 91. минуту са 14 метара, да би из слободног ударца у 95. минуту са 18 метара Головин ставио тачку на и, рутински је пребацио живи зид за 5:0.