Remi u rukometnom derbiju, po bod za Pazarce i Nišlije (VIDEO)

7

Rukometaši Novog Pazara i Železničara 1949 odigrali su večeras nerešeno 26:26 (8:14), u utakmici 13. kola Arkus lige.

Gosti iz Niša vodili su od početka meča, u dva navrata u finišu prvog poluvremena imali su i sedam razlike, bilo je 6:13 i 7:14, ali je u drugom delu susreta usledio preokret.

Zlatko Rakić je u 45. minutu doneo prvo izjednačenje (19:19), a dva minuta kasnije i vođstvo domaćinu (21:20), da bi Dobrivoje Marković u 52. minutu pogodio za prednost Novopazaraca od 23:20.

Železničar 1949 je stigao do boda zahvaljujući odličnoj igri Aleksandra Stojanovića u finišu, ali i golu Đorđa Spasića sekundu pre kraja.

Za igrača utakmice proglašen je četvorostruki strelac Marković, a osim njega kod Pazara su se istakli golman Aleksandar Milenković sa 17 odbrana, Zlatko Rakić, Veljko Davidović i Aleksa Milošević sa po pet golova, te Pavle Banduka sa četiri gola.

Stojanović je postigao sedam golova za tim iz Niša, šest je dodao Nemanja Milovanović, četiri Vladimir Jevtić, tri Spasić, dok je čuvar mreže Miroslav Kocić zaustavio 14 šuteva ka svom golu, od toga i tri sedmerca.

Meč u dvorani Pendik pratilo je oko 600 gledalaca.

Novi Pazar je zadržao drugo mesto na tabeli sa 19 bodova, a bod manje ima trećeplasirani Železničar 1949.

Pazar će u 14. kolu, poslednjem u 2019. godini, gostovati Partizanu, dok će Železničar 1949 dočekati Dubočicu 54.