Партизану београдски дерби, пење се ка врху

11

У 56. минуту је било 26:26, а онда је Партизан головима Јокића и Живковића дошао до плус два и нових бодова

Обилић – Партизан 27:29 (15:12)

Београд - Дворана: Бањица. Гледалаца: 300. Седмерци: Обилић 4 (1), Партизан 4 (4). Искључења: Обилић 14, Партизан 8 минута. Семафор: 4:4 (10), 5:7 (14), 7:7 (18), 13:10 (25), 17:14 (34), 21:19 (40), 22:21 (45), 26:26 (53).

ОБИЛИЋ: Радуловић, Савић, Подрашчић 2, Ћоровић 1, Вокши, Аничић 5, Јестровић 3, Теодоровић, Дражић, Марић 1, Павић 5, Милутиновић, Дотлић, Мандић 6, Ивошевић 1 Тасић.

ПАРТИЗАН: Михајлов, Петић 2, Јокић 4, Митровић, Радовановић 7, Бајчета, Радуловић 1, Варга, Живковић 8, Вижљина 1. Гојковић 2, Вујичић 1, Цвијетић, Мићић 3, Гудурић.

У првом делу је виђено мало голова, екипе су се углавном базирале на одбрани, а онад је у 10, минуту код 4:4 дошло до десетоминутног прекида. Чини се да је изеннадна пауза пријала обема екипама, пошто су још свежије и јаче наставиле борбу.

У 14. минуту Партизан први долази до два гола вишка (5:7), али није успео дуго да одржи ту предност, јер је Обилић знао да казни две грешке црно-белих и врло брзо дошао до изједначења (7:7). Неколико минута касније Витезови су још боље заигали, а то је одмах дало резултат, па су имали и три гола вишла, што су успели да сачувају до полувремена.

У наставку се водила још већа борба, а у свим сегментима игре је доминирао Обилић, који је у 38. минуту имао 19:15. Онда је уследила серија грешака Витезова, што су црно-бели искористили и у већ у 48. минуту дођу до изједначења (23:23).До краја је виђена резултатска клацкалица, у 56. Минуту је било 26:26, а онда је Партизан головима Јокића и Живковића дошао до плус два и нових бодова.