Partizanu beogradski derbi, penje se ka vrhu

11

U 56. minutu je bilo 26:26, a onda je Partizan golovima Jokića i Živkovića došao do plus dva i novih bodova

Obilić – Partizan 27:29 (15:12)

Beograd - Dvorana: Banjica. Gledalaca: 300. Sedmerci: Obilić 4 (1), Partizan 4 (4). Isključenja: Obilić 14, Partizan 8 minuta. Semafor: 4:4 (10), 5:7 (14), 7:7 (18), 13:10 (25), 17:14 (34), 21:19 (40), 22:21 (45), 26:26 (53).

OBILIĆ: Radulović, Savić, Podraščić 2, Ćorović 1, Vokši, Aničić 5, Jestrović 3, Teodorović, Dražić, Marić 1, Pavić 5, Milutinović, Dotlić, Mandić 6, Ivošević 1 Tasić.

PARTIZAN: Mihajlov, Petić 2, Jokić 4, Mitrović, Radovanović 7, Bajčeta, Radulović 1, Varga, Živković 8, Vižljina 1. Gojković 2, Vujičić 1, Cvijetić, Mićić 3, Gudurić.

U prvom delu je viđeno malo golova, ekipe su se uglavnom bazirale na odbrani, a onad je u 10, minutu kod 4:4 došlo do desetominutnog prekida. Čini se da je izennadna pauza prijala obema ekipama, pošto su još svežije i jače nastavile borbu.

U 14. minutu Partizan prvi dolazi do dva gola viška (5:7), ali nije uspeo dugo da održi tu prednost, jer je Obilić znao da kazni dve greške crno-belih i vrlo brzo došao do izjednačenja (7:7). Nekoliko minuta kasnije Vitezovi su još bolje zaigali, a to je odmah dalo rezultat, pa su imali i tri gola višla, što su uspeli da sačuvaju do poluvremena.

U nastavku se vodila još veća borba, a u svim segmentima igre je dominirao Obilić, koji je u 38. minutu imao 19:15. Onda je usledila serija grešaka Vitezova, što su crno-beli iskoristili i u već u 48. minutu dođu do izjednačenja (23:23).Do kraja je viđena rezultatska klackalica, u 56. Minutu je bilo 26:26, a onda je Partizan golovima Jokića i Živkovića došao do plus dva i novih bodova.