Железничар бољи од фењераша Шамота

4

Ђорђе Спасић предњачио са 11 голова (5 из седмерца), Немања Миловановић погодио шест пута

Железничар – Шамот 32:26 (14:11)

Ниш - Дворана: Чаир. Гледалаца: 400. Судије: Ненадић и Стефановић (Београд). Седмерци: Железничар 5 (5), Шамот 7 (3). Искључења: Железничар 10, Шамот 10 минута. Семафор: 4:1 (9), 4:4 (11), 6:5 (15), 10:6 (19), 10:10 (25), 18:12 (36), 23:16 (45), 28:22 (5).

ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Матовић, Бој. Радивојевић 2, Миловановић 6, Ачковић, Станојевић 3, Петровић 1, Бор. Радивојевић, Милосављевић 3, Стошић, Спасић 11 (5), Јевтић 3, Цветковић, Поткоњак 1, Стојановић 1, Павловић 1, Коцић.

ШАМОТ 65: Радојичић 3, Милићевић 4 (1), Јеленић 1 (1), Ранковић, Јовановић 1, Живојиновић, Прековић, Крстић, М. Павловић 2, Л. Павловић 4, Ломић, Милинић 6 (1), Аврамовић 5, Стојковић, Митровић.

Нишлије су, по плану, везале и трећу победу у Аркус лиги и придружиле се екипама у горњем делу табеле.

Пред четом Ђорђа Теодоровића пао је фењераш из Аранђеловца који и после четири кола није осетио сласт победе.

У првом полувремену, ипак, Аранђеловчани се нису дали.

После почетног вођства домаћих од 4:1, вратили су се у игру головима искусног кружног нападача Милоша Милинића и Јована Милићевића.

Нешто касније узвратили су домаћи истоветном серијом, стекли четири гола предности.

Ни то није обесхрабрило госте, борили су се, пет минута пре одласка на одмор , опет преко Милинића вратили се у егал 10:10.

То је отприлике било то, од њих на овом мечу, будући да да је завршница полувремена и наставак меча протекао у знаку гостију у чијим редовима су голгетерски били расположени Ђорђе Спасић и Немања Миловановић.

Дизелка је тако већ у 39. минуту имала плус осам голова на конту, после чега тиму Слободана Једоксића није било повратка.

Niš

Rutinska pobeda!Kada je ekipa ovako taktički pripremljena za utakmicu i dobro vodjena sa klupe,bez obzira na iskustvo protivnika,pobeda ne može da dodje u pitanje.