Železničar i bez Vejina i Markovića ubedljiv protiv Dinama

11

Metaloplastika bolja od Partizana za ostanak na drugoj poziciji

Železničar – Dinamo 29:23 (13:13)

Niš - Dvorana: Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Železničar 1 (1), Dinamo 3 (2). Isključenja: Železničar 8 minuta. Semafor: 1:2 (6), 5:4 (13), 11:9 (24), 20:14 (39), 24:15 (44), 28:21 (56)

ŽELEZNIČAR 1949: Kocić (11 odbrana), Matović, Milovanović 2, Stanojević, Sretenović 5, Mađar, Milosavljević 5, Živković 5 (1), Stošić, Spasić, Gorela 2, Jevtić 5, Kljajić 1, Pižurica 1, Pavlović 3, Babić.

DINAMO: Milošević 6 (1), Pilipović, Radanović, Stojanović, Dimitrijević, Savić 1, Jezdimirović 6, Jovanović, Pavlović, Zlatanović (5 odbrana), Distol, Milenković, Barudžić 3, Kostadinović 5 (1), Vučković 1, Radovanović (3 odbrane).

Novi trener Svetislav Jovanović pokrenuo je zarđalu nišku dizelku. Iako je Železničar bio oslabljen neigranjem Markovića i Vejina, uspeo je ubedljivo da savlada Pančevce.

Gosti su delovali nešto zrelije u prvih deset minuta, Nišlije su nerezonski šutirale, a Nikola Jezdimirović i Veljko Milošević pogađali Kocićevu mrežu. Ubrzo je Jovanović složio kockice u odbrani, Vladimir Jevtić je postigao tri pogotka, a Kocić zaustavio tri šuta. Sve do odlaska na odmor bilo je klackalica, ali se probudio Stevan Sretenović i nanizao pet golova.

Odluka o pobedniku pala je između 32. i 40. minuta kada je Železničar načinio seriju 6:0. Živković je postigao tri, Gorela, Pavlović i Milosavljević po jedan gol i na semaforu je zasijalo 20:14.

Kapiten Miroslav Kocić skinuo je još četiri šuta i domaćin je imao i plus devet u 44. minutu (24:15).

Briljirao je srednji bek Marko Milosavljević, postigao je pet golova i pridodao tri asistencije.

Železničar je u drugom poluvremenu zaustavio Jezdimirovića i Miloševića, odbrana je bila granitna, sevale su kontre i Čair se prolamao od aplauza do ubedljivog trijumfa.