Почетна / Рукомет / Супер лига

Динамо славио у Новом Пазару, Металопластика га прати у стопу, реми Звезде

Мокра Горе после победе над Кикиндом до коте четири, Рудар лако са фењерашом

Нови Пазар – Динамо 30:33 (10:19)

Нови Пазар - Дворана: Пендик. Гледалаца: 1.000. Судије: Ковач и Милосављевић (Косовска Митровица). Седмерци: Нови Пазар 6 (6), Динамо 2 (2). Искључења: Нови Пазар 8, Динамо 10 минута. Семафор: 2:2 (3), 7:11 (19), 9:16 (27), 19:24 (44), 23:29 (50), 27:31 (58).

НОВИ ПАЗАР: Гемаљевић (12 одбрана), Ћосовић, Жујовић 3, Угљанин, Арифовић, Сефовић, Црновршанин, А. Мекић, Међедовић 2, Ракић 5, Грујичић , Славуљица 3, Шапоњић 3, Калтак 9 (6)  Милошевић, Радивојевић 5.

ДИНАМО: Милошевић 6 (2), Пилиповић 6, Радановић, Стојановић, Димитријевић 5, Савић, Јездимировић, Јовановић, Павловић, Златановић (14 одбрана), Дистол 4, Миленковић, Баруџић 3, Костадиновић 7, Вучковић 2, Радовановић.

Одлично је Нови Пазар ушао у дерби и све до 15. минута екипе су се смењивале у вођству. Онда је Динамо променио ритам и брзим завршавањем напада и савршеним контранападима преко Костадиновића у 20. минуту отишао на плус пет (7:12).

Седам минута касније разиграо се и Пилиповић, па се са његова два лака гола предност повећала на седам погодака вишка (9:16).

Голови су постизани по шаблону, чврста одбрана ублажава нападе домаћег тима, перфектни голман Златановић баца лопту у брзу контру.

Гемаљевићу остављеном на ветрометини није преостајало ништа друго до да немоћно шири руке. На полувремену се чинило да је победник већ познат, али ако ништа друго Нови Пазар је све учинио да се види заиста лепо друго полувреме.

Новом Пазару ношеном бодрењем хиљаду гледалаца било је потребно само девет минута да скоро преполови предност гостију, највише заслугом Армина Калтака, који је свих девет голова постигао у наставку, али за потпуни преокрет није било снаге, а и мора се признати да је предност гостију био и изванредни голман Дејан Златановић.

Семафор 8. кола Супер лиге:

Нови Пазар – Динамо 30:33 (10:19)

Металопластика – Спартак Војпут 32:24 (17:11)

Мокра Гора – Кикинда Гриндекс 27:24 (16:10)

Рудар – Слога 32:19  (13:9)

Партизан – Шамот 65 35:25 (18:14)

Обилић – Црвена звезда 31:31  (12:16)

Коментари27

Bcs Šabac
Nije Kosovo već Fenerbahče. Torcida iz N. Pazara navija za Fenerbahče. Vidovnjaci su prošle godine MP videli van play off, iza Obilića. Bolje sačekajte play off jer se brišu rezultati i prošle godine ste loše prognozirali.Utakmica u Pančevu ništa ne rešava.
Kbc
@Bsc Sabac.Niko nije vidovnjak i niko nije napisao kako kapiram da utakmica u Pancevu resava bilo sta posto MP je obezbedila play off, ali ce utakmica i u Pancevu i u Pazaru pokazati neznanje trenera "plastike" o cemu se i radi. Ekipa je mlada, korektna ali tu nema nista, osim bezglavog jurcanja po terenu, bez pozicionog napada, uz nadu da Vorkapic daje svoj prosek od 7-8 po utakmici, sa po par golova bekova, dva do tri sedmerca i to je ono sto ove nazovi ekipe nisu u stanju da prate. Prosle godine, Obilic NIJE hteo u play off i to se zna, to su dva gospodina u crnom i izjavili javno i ne vidim nista sporno u u tome. Plastika je fino odigrala play off i dalje se nije moglo. I tu nema nista sporno. Ponavljam da je sporno to sto je ovo ekipa koja ce igrati bolje da im savete daje beko iz publike, a da se samo malo razume u rukometnu igru ili da jednom u toku utakmice prozove bilo koju akciju pa makar to bio i "bjelovar" koji je vanzemaljce i proslavio.
Nije nego
Ima slika zastave Kosova koja je bila istaknuta, ne brini. Iako su vešto isekli snimak utakmice gde se to vidi, postoji jedna slika svega toga.
Кум Георг Видерер
Мокра Гора са Вуком екипа која ће да буде за поткосуривање у многим комбинацијама. Како, шта и када. Видети ћемо. Партизан после неколико лоших утакмица, враћа се тамо где савез жели, а то је трка за плаy офф. Бити ће интересантно свакако гледати неке утакмице. Рудар и Слога, целокупна трагедија србског рукомета на једном месту. Обилић и Звезда не рачунају дефитивно на борбу за плаy офф и најреалнији резлтатат-кец за кец. Шапчани у еуфорији након понижавања неколико екипа на ред су дошли суботичани. Није коректно понижавати лошијег од себе али то је већ ствар карактера тренера и прикривање сопствених слабости. Већ виђено-тренер МП ће свакако да се запита многе ствари, већ у неколико наредних кола. НП и Динамо.Нешто о чему треба да причају и неки други органи, пошто прекиди, скандирање, застава косова и све сто је виђено је за драконско кажњавање екипе, а у случају понављања-избацивање из лиге. Резултат реалан, Петко изгледа заиста похватао све конце у екипи.
Navijac@ Ђорђе, понижавати слабијег од себе је карактеристично за људе који нису остварени у неком сегменту, а када је реч о понижавању противника на утакмицама које водиш, ту је реч о проблемима коју датирају из времена када си покушао да се бавиш рукометом. Што се тиче одговора на твоје питање.Понизити некога је то да нпр у неком тренутку када је евидентно да екипа није способна да се носи са противничком, победа ни једног тренутка не долази у питање, гол разлика небитна, а разлика на терену се креће од +7 на више, да прави тренер (било ког спорта) користи ту и такву прилику да проба неке тактичке замисли које са другима не би могао (ти немаш тактику па је ово страна реч), да максимално пријатељски комуницира са играчима око грешака пошто атмосфера треба да буде опушетнија, играчима са мањом минутажом да даје простор и прилику за игру, да са помоћним тренером разговара о евентуалним на тренингу невидљивим грешкама итд али је теби све ово јако далеко и веома непознато.
Navijac
Sta tacno podrazumevate pod tim"ponizavanje ekipa"? Konstantno ponavljate to, pa bih voleo da mi objasnite na koji nacin bi trener trebao da vodi utakmicu i igraci da igraju da Vama ne bi delovalo kao ponizavanje? .
Banjica
2 minuta pre kraja Zvezda je vodila protiv Obilica 3 gola razlike i za ta 2 minuta primila je 3 gola a nije nijedan go dala. Sta je u pitanju.
Genije
Xaxaxa ..od ovog moze da se rikne
Bog
Magija
Delegat
A zastava "KOSOVA" na tribini hale u Novom Pazaru...
Sumice
Dva delegata malo jaca vide samo u tanjir dobro a na tribinama nevide zastavu Kosova....joj Srbijo....Mandic i Vukicevic ce prodati sve za taksu
čivija
,,Velika,,pobeda Metaloplastike nad veoma moćnom ekipom iz Subotice. Teodorovic nadmašio protivničkog trenera .Sto mu i nije bilo tesko s 'obzirom da je ekipa Spartaka u raspadu. Dva boda sigurna.Ego raste.Niko kao on. Dosao je da pokaze kako se radi. Niste znali slušajte sada.Bice i packi u ponedeljak. Nije sve bilo kako treba u VIP-u!!!!! Nestalo je ćevapa!!!! Zato je u jednom momentu protivnik dosao na pet razlike!!! Vise da se nije ponovilo!!!! Inače......