Железничар после Партизана победио и Звезду у Београду за чело табеле

6

Црвена звезда – Железничар 27:31 (15:17)

Београд - Дворана: Шумице. Гледалаца: 120. Судије: Боричић и Марковић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 5 (4), Железничар 4 (4). Искључења: Црвена звезда 8, Железничар 6 минута. Семафор: 3:5 (1), 6:7 (14), 9:9 (18), 13:16 (28), 17:21 (38), 18:23 (42), 23:26 (53), 24:29 (57).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 4, Радисављевић, А. Бабић 1, Ивановић 1, Пешић 1, Љубеновић (3 одбране), Бугариновић 5, Милосављевић 1, Пејчиновић (7 одбрана), Рајичевић, Мандић 6 (4), Д. Бабић 5, Кљајић 2, Зејак 1, Ђурковић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Лазић, Живковић 1, Mиловановић 1, Поткоњак, Сретеновић 3, Мађар, Крсманчић 8, Гемаљевић, Станојевић 2, Петковић, Златановић (10 одбрана), Спасић 3, Јевтић 4, Мирић 4, Ђукић 5, Вучковић.

Још једна сигурна победа Нишлија. После Партизана на Нишави, за само пет дана пао је и други вечити ривал пред четом Јосипа Петковића. Од почетка до краја гости су држали све под контролом.

Младен Крсманчић је добро дириговао игром, уз то и погађао, Златановић стандардно сигуран на голу, да покупи оно што би промакло врло сигурној 6-0 зони гостију.

У првом делу меча доста изједначенија игра него у наставку, црвено-бели су чак успели преко капитена Дејана Бабића да у 18. минуту стигну до 9:9, али су Нишлије врло брзо окретале све на своју воденицу.

У наставку за 11 минута Железничар прави 6:3 и стиже до пет голова предности.

Црвено-бели су успели серијом 3:1 у 53. минуту да приђу на три разлике (23:26), али су Нишлије преко Сретеновића и Ђукића поново направиле комотну разлику.