Почетна / Рукомет / Супер лига

Шампион се провукао, Звезди бод против Воше

Велика борба и доста преокрета обележили дерби првог кола, Новосађани прокоцкали пет голова предности

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:27 (14:12)

Нови Сад - Дворана: „Слана бара“. Гледалаца: 350. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Војводина 5 (5), Црвена звезда 4 (4). Искључења: Војводина 10, Црвена звезда 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Симовић, Чагаљ 1, Остојић 3, Перовић, Стојановић 2, Надовеза 4, Јовановић 2, Вучковић 3, Ратковић, Трифковић 1, Станковић 3, Николић 1, Веркић (21 одбрана), Бојанић 1, Грозданић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 1, Радисављевић, А. Бабић 6, Ивановић 1, Пешић, Љубеновић (7 одбрана), Бугариновић 1, Милосављевић 2, Пејчиновић (4 одбране), Рајичевић 1, Мандић 3, Д. Бабић 5, Кљајић 7, Зејак, Ђурковић.

Играч утакмице: Светислав Веркић (Војводина)

6:6 (12), 11:8 (22), 15:14 (34), 20:15 (42), 22:22 (49), 24:25 (57).

Одличан дерби одиграли су Војводина и Црвена звезда, а меч је после велике борбе и доста преокрета завршен без победника – 27:27.

Оба тима су била на корак од победе, међутим несхватљиве грешке на обе стране, на крају су довеле до поделе плена.

Код резултата 25:26 у 58. минуту Иван Мандић је беспотребно грубо стартовао на Милану Јовановићу, ударио га по лицу, а потом зарадио два минута казне.

Звездин бек то није најбоље прихватио, па је кренуо у обрачун са противничким играчима. Тренер црвено-белих, Ненад Перуничић је у намери да спречи свог играча да направи инцидент закорачио у терен и извео га напоље.

Међутим, после неколико тренутака арбитри Стојковић и Николић одлазе до записничког стола, обављају консултације и показују два минута казне за Перуничића!

Војводина је тада имала два играча више на терену, али је Ненад Вучковић погрешио у додавању, тачније, Алекса Кљајић је пресекао лопту, истрчао муњевито контру и погодио за 25:27!

Стахиња Станковић је у следећем нападу смањио на 26:27, до краја меча је остало минут и двадесет секунди.

Звезда је имала напад, али је Младен Шотић исхитрено кренуо у соло продор и направио пробијање. На другој страни, Милош Грозданић је био прецизан уз звук сирене и Војводина је стигла до бода.