Шампион се провукао, Звезди бод против Воше

30

Велика борба и доста преокрета обележили дерби првог кола, Новосађани прокоцкали пет голова предности

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:27 (14:12)

Нови Сад - Дворана: „Слана бара“. Гледалаца: 350. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Војводина 5 (5), Црвена звезда 4 (4). Искључења: Војводина 10, Црвена звезда 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Симовић, Чагаљ 1, Остојић 3, Перовић, Стојановић 2, Надовеза 4, Јовановић 2, Вучковић 3, Ратковић, Трифковић 1, Станковић 3, Николић 1, Веркић (21 одбрана), Бојанић 1, Грозданић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 1, Радисављевић, А. Бабић 6, Ивановић 1, Пешић, Љубеновић (7 одбрана), Бугариновић 1, Милосављевић 2, Пејчиновић (4 одбране), Рајичевић 1, Мандић 3, Д. Бабић 5, Кљајић 7, Зејак, Ђурковић.

Играч утакмице: Светислав Веркић (Војводина)

6:6 (12), 11:8 (22), 15:14 (34), 20:15 (42), 22:22 (49), 24:25 (57).

Одличан дерби одиграли су Војводина и Црвена звезда, а меч је после велике борбе и доста преокрета завршен без победника – 27:27.

Оба тима су била на корак од победе, међутим несхватљиве грешке на обе стране, на крају су довеле до поделе плена.

Код резултата 25:26 у 58. минуту Иван Мандић је беспотребно грубо стартовао на Милану Јовановићу, ударио га по лицу, а потом зарадио два минута казне.

Звездин бек то није најбоље прихватио, па је кренуо у обрачун са противничким играчима. Тренер црвено-белих, Ненад Перуничић је у намери да спречи свог играча да направи инцидент закорачио у терен и извео га напоље.

Међутим, после неколико тренутака арбитри Стојковић и Николић одлазе до записничког стола, обављају консултације и показују два минута казне за Перуничића!

Војводина је тада имала два играча више на терену, али је Ненад Вучковић погрешио у додавању, тачније, Алекса Кљајић је пресекао лопту, истрчао муњевито контру и погодио за 25:27!

Стахиња Станковић је у следећем нападу смањио на 26:27, до краја меча је остало минут и двадесет секунди.

Звезда је имала напад, али је Младен Шотић исхитрено кренуо у соло продор и направио пробијање. На другој страни, Милош Грозданић је био прецизан уз звук сирене и Војводина је стигла до бода.

Семафор првог кола плеј-офа Супер лиге:

Железничар – Партизан 28:22 (12:10)

Војводина – Црвена звезда 27:27 (14:12)

Динамо – Металопластика у 18,00

Kоментари (30)

РК ЦЗ. Великан

Браво Звездо! Гледао сам меч и сигурно је био квалитетан обострано.Шотић није био мудар пред крај могла је Звезда до победе.Питање је, је ли требало искључити Перуничића ту су судије мало биле грубе. Звезда треба да настави јако и одговорно од меча до меча може пуно! Срећно.

ACM

Rk Cz Velikan, hahahaha pao sam !

Miloš1976

Vidiš da čovek ide od sporta do sporta,od vesti do vesti i ima isti nick..Sad je trenutno otišao na vaterpolo vesti gde će se pojaviti kao VK CZ velikan (haha),pa na kuglanje,hokej..

Marko NS

Ne nego se Zvezda provukla,realno je trebala da izgubi

???

Do 45 min odlicna igra Vojvodine ,nije mi jasno zasto su pomislili da je kraj. Ove godine nikad jaca zavrsnica lige.

Momo

Ne jaca, nego izjednacenija

Realno

Moje zapazanje su da se Vosa borila. Medjutim nema tu kvaliteta kao proslih godina. Orbovic/Pesic Trifkovic/Cagalj. Na to kada se doda da Jovanovic ne zeli da igra stvar je jasna. Svaka pobeda u play off ce biti velika.

Lop

16 ratnika čiji golmani imaju 12 odbrana više i jedva izvuku bod kući.

hahah

Lako je biti mocan kad imas veci budzet, i kupis sve igrace drugima. Sad se vidi kad i drugi klubovi rade to isto. U Srbiji rukomet ni ne mora da se igra. Nek igraju samo ovih 6 ekipa, jer jedini imaju finansije. Samo, ko bi im onda igrao kada ne bi imali kome da uzimaju igrace? Mozda bi dovodili strance.

Daci

Ja ne radim sa golmanima već duže vreme !!!Za njih je sad zadužen Anton ,pa se njemu obrati !!!

Igrac

Pa gde se izgubise ratnici?!!

Macka

Druze moj dobri jedan savet, od miseva se ne mogu praviti ratnici.Stari,potroseni i ne zainteresovani....

Zloo

Verkic 13 odbrana ne 21..ko li pise ovo i igrac utakmice nije on nego igrac zvezde Babic

ccc

Veliki vojskovođa poveo 16 ratnika u borbu ali je zaboravio da pripremi taktiku, pa ih je menjao kao na traci. Bilo je žalosno za gledati.

Nije bas

Rotacija se doslo na 5 razlike u 45 min. Stara prica, trener ne valja. On je peti u ovoj sezoni. Vise bi rekao da su igraci skromnog kvaliteta. Jedan Kamenica nista nije uspeo da uradi, o cemu dalje da pricamo.

Špo

Pričamo o tome da jedan momak, koji ni sam ne zna kako je došao na klupu šampiona, deset minuta posle utakmice apostrofira bivšeg kapitena reprezentacije kao glavnog krivca za neuspeh. Mačak, pogledaj šta si ti uradio na utakmici pa onda deli kritike i pohvale.

Svasta

Potpuno je u pravu, on je bivsi i bio je najlosiji na terenu. A placen je kao Madona.

NoviSad

Pričamo o tome da je to bio NEKADA kapiten reprezentacije a sad na terenu nepokretan bez šuta sa milion grešaka i u odbrani i u napadu! Za Vojvodinu je ova sezona izgubljena u finalu Kupa ovaj tim u play ofu nema nikakve šanse! Jun i zahvalnice Vučkoviću, Nadovezi, Stojanoviću,Simoviću,Milaševiću, Čagalju ... Sve što su mogli da izgube oni su uspeli da izgube!

Bg

Kako u Pancevu mogu a u Vojvodini ne mogu iskusni igraci da prave razliku?

100%

Bravo!

The Great

Boris Rojevic

DB

Verkic nije imao vise od 14 odbrana. Od njega se ocekuje 21 odbrana ali ih nije bilo.