Црно-бели у плеј-офу, Металопластика пала на Бањици

23

Београђани пружили сјајну партију и забележили вредну победу

Партизан – Металопластика 29:25 (15:10)

Београд - Дворана: „Вождовац“. Гледалаца: 500. Судије: Мошорински и Панџић. Седмерци: Партизан 5 (4), Металопластика 7 (6). Искључења: Партизан 10, Металопластика 6 минута.

ПАРТИЗАН: Бутулија 5, Живковић 7, Грубић, Радовановић, Павловић, Миленковић 4, Минић 1, Микић, Милосављев (7 одбрана), Пижурица, Ђуричић, ТЗрнавац, Недељковић 1, Стевановић 11, Максић, Илић.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 5, Трнинић, Писарић, Дођен, Дакић, Брајовић 2, Митровић, Арсић (8 одбрана), Ђукић 6, Јездимировић, Митровић, Матичић 4, Гојковић 3, Милић 2, Владисављевић, Тркуља 3.

Играч утакмице: Дарко Стевановић (Партизан)

СЕМАФОР: 3:2 (6), 7:5 (15), 11:7 (24), 17:16 (39), 19:19 (42), 23:21 (49), 24:21 (51), 25:24 (54).

Забележио је Партизан победу над Металопластиком и тако је коло пред крај лигашког дела, успео да ибезбеди пласман у плеј–оф.

Тежак задатак је чекао црно-беле, јер су Шапчани у последњих неколико кола показали одличну форми и забележили неколико тријумфа. Међутим, гости су се добро држали до средине првог дела игре кад је Партизан први пут дошао до два гола предности, а у 21. минуту на семафору је стајало 10:7. Три минута касније било је 12:7, игра црно-белих је била одлична, борбена и максимално ангажована.

Домаћи предвођени Стевановићем, Бутулијом и Живковићем лако су долазили до прилике за гол, док су Шапчани имали доста проблема, пре свега у нападу.

У наставку меча Шапчани су променили одбрану у 5-1 и то је одмах донело резултат. Лоше су играју црно-бели у наставку, доста грешили, а промашени зицери су дали крила гостима. Металопластика је за само девет минута направила серију 7:2 и стигла на само гол заостатка (17:16).

У 42. минуту је било и прво изједначење (19:19), али Шапчани никако нису успевали да преокрену резултат. Играло се гол за гол, Партизан је углавном имао предност, а онда је у 49. минуту Милосављев одбранио зицер, а Миленковић погодио за 23:21.

Уследила је лепа серија домаћих, који су повели 25:22, али је онда Партизан направио неколико грешака и Шапчани су поново смањили на 25:24 голом Гојковића у 54. минуту. Црно-бели су имали два играча мање на терену, али су успели да се одбране, а потом и постигну гол у нападу, што је било довољно да избаце из равнотеже Шапчане.

Металопластика је промашила три зицера, Партизан је имао у 57. минуту 26:24, а онда је Недељковић погодио за плус три и тако ставио талку на овај меч.

СУПЕР ЛИГА (М)

СУПЕР ЛИГА (Ж)

Kоментари (23)

Jug

Hvala velikom strategu Perunicicu sto je sa svojim stabom procenio da Stevanovic ne ispunjava njegove kriterije. Samo 10 golova veceras haha.

Sever

Kakav bre Stevanovci? Decko nema ni jedan jedini SKOK sut, tj ima u 10 utakmica DVA! Svi sutevi za zemlje, nerezonski itd. Decko ima srce kao zecic, a Blagojevicevo forsiranje njega kroz A rep ce imati epilog po srpski rukomet. Njih naravno, zabole t***i za to, posto je u prvom planu uhlebljenje takvih antitalenata, a vi se ovde pljujte jedni izmedju drugih, dok vam Stevoanovic i njemu slicni igraju za reprezentaciju, postizu golove silovanjem zdravog razuma na utkamicama itd.Cuj 10 golova. Tragedija!

Gogi

Ne vec 6 prikljucuju im se Vojvodina i Dinamo iz SEHA Lige...

Biba

Za to znam, ali sam mislio da ce biti 6 iz Superice i ovi iz Sehe.A sta ce igrati ovi koji ne udju u plej of?

Bcs Šabac

Sramota za budžet od 35 miliona, treba zameniti budžete Metaloplastici i VK Šabac oni su ušli u RTL A1 a imaju budžet 15 miliona. Velike pare troše, škola rukometa katastrofa videlo se u Zrenjaninu na trofeju toga grada, sreća da se slabije pojavljuju na turnirima u zadnje vreme.

civija

E moj Jordo e moj Milicu . Sta uradiste

as

Sta su ti ljudi krivi ? Nisu oni krivi sto ne znaju .

Kovac

Otvoren put za Obiice. Sve cestitke mom prijatelju i velikom strucnjaku Danielu. Veliki trener. Nadam se da ce u skorije vreme preuzeti neku od selekcija Srbije.

Banjica

Dal ce biti nerešeno u Beogradu zadnje kola?

Sabac

Voleo bih da bude, kad ste smesna ekipa. Zatvorite pola druge polusezone. Po cemu ste zasluzili da igrate plejof? Imate veci budzet nego i Zvezda i Obilic. Ps: Nisam iz Beograda, i uvek navijam protiv BG klubova.

Lalana

Da ovi Šapčani igraju kao sto pišu komentare, bili bi opet šampioni evrope

Micura

Steta ako Sapcani izvise za Play off, jer imaju ekipu da se pobiju za titulu , a Zvezda i Obilic ne mogu medju 3 ekipe u play off-u.

navijac

ne preterujte sa Stevanovicem..jesu 10 golova ali 5 iz sedmeraca..ne igra odbranu..solidan igrac i nista vise.

Nada Macura

Strucnjaci malo vam 11 golova .. te nije skok sut, te iz penala dao 5 golova, te nerezonski sutevi..jos samo fali komentar flekav mu dres ...pljuvaci obucite se slojevito i ajd moze to bolje

Pljuvac

Macura, šta se desilo Stevanovicu protiv Obilića ?

NM

Desio mu se Saša Blagojević!!!

Sever

Macura@ aka feat Stevan. Pa vidjo kralju, kao sto te neko lepo pitao gore, a sta bilo protiv Obilica, na zalost ovde nema mogucnosti da se postavljaju zapisnici gde laganica mozes videti da nisi bas tolika igracina. Vidjo, stvar je jednostavna. Daleko si i od I slova, a ne od igraca. Mozes da se pomolis da zavrsis kao tvoj prezimenjak, posto je on prosao kao je prosao, a za tebe je bio igracina. Guranje u rep ne znaci nista- veruj. Tj znaci, kod prvog transfera, ali veoma brzo ces imati kartu za neki drugi klub, pa za treci, pa Turska, pa evenutalno mrtvi Izrael do povratka u ovu nasu kaljugu. To ti je put decko i ne vazdizi ovde sam sebe kroz neke golove koje postizes, posto gola ne bi ni video, da sudije macom ne sankcionisu startove na tebi, koji su sasvim normalni, korektni i obavezni u ovom sportu.

Darko

Sever & ostali cigani, u play offu ću i Vama dati 11.

Sever

Hoces, hoces, sigurni smo. Sutra. Ali malo sutra. Nece biti pobogu po 11 sedmeraca na svakoj utakmici xa xa xa xa ili 12. Licno sam mislio da si prizeman momak, ali sada vidim da letis visoko, visoko. Pazi da prizemljene bolno ne bude :)