Pobeda Partizana u gostima, Zvezda, Obilić i Metaloplastika izjednačeni na koti tri

21

Metaloplastika ubedljiva u Aranđelovcu, Spartak i Mokra Gora podelili plen

Spartak Vojput – Mokra Gora 23:23 (9:12)

Subotica - Dvorana: Dudova šuma. Gledalaca: 500. Sudije: Sekulić i Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Spartak Vojput 1 (1), Mokra Gora 2 (2). Isključenja: Spartak 4, Mokra Gora 4 minuta. Semafor: 3:7 (12), 6:9 (18), 9:15 (32), 13:15 (39), 22:23 (56), 23:23 (59).

SPARTAK VOJPUT: Sl. Dimitrić 1, Pejić, St. Dimitrić, Pernar, Perović, Gaćević 2, Ristić, Potpara 3, Stefanović 2, Kojadinović 3, Arđelan (8 odbrana), Radosavljević 9 (1), Leovac, Petrović 1, Kurteš 2, Abadžić (5 odbrana).

MOKRA GORA: Orlović, Milić 3, Tomić, Božović 3, Aleksić, Tomović 4 (1), Nikolić 3, Milenković (12 odbrana), L. Utvić, Kasalović, Aleksić, Simović 3, B. Utvić 6 (1).

Krenulo se žestoko od početka, gosti su bolje otvorili utakmicu i u 12. minutu imali već četiri gola prednosti (3:7), ali se Putari nisu predavali.

Međutim, nije im polazilo za rukom da stignu rivala. Kako je utakmica odmicala Mokra Gora je igrala sve bolje.

Prošlo je dva minuta drugog poluvremena, gosti su povećali prednost na šest golova (9:15). Putari nastavljaju da se bore, postižu tri gola preko Uroša Radosavljevića, i u 39. minutu rezultat su smanjili na dva gola razlike.

Spartak je velikom borbom stigao preko Potpare u 48. minutu do prvog izjednačenja (18:18) ubrzo preko istog igrača i do prvog vođstva u 51. minutu (19:18).

Sve do 54. minuta igralo se gol za gol, menjao se rezultat kao na traci, i čekao se momenat ko će pogrešiti. U 56. minutu trener Putara traži tajm-aut kod rezultata 22:23, a trener Mokre Gore, traži takođe tajm aut kod rezultata 23:23. Putari su mogli doći do pobede, imali su loptu u posedu, ali je Radosavljević šest sekundi pre kraja šutirao, a vrlo dobri golman Aleksandar Milenković odbranio.