Јагодина у дербију боља од Наисе, Јуниору окршај фењераша

7

У Петровцу на Млави домаћа Слога после 12. пораза остала сама на дну табеле

Јагодина – Наиса 33:27 (15:15)

Јагодина - Дворана: Јаса. Гледалаца: 500. Судије: Марковић и Боричић (Београд). Седмeрци: Јагодина 2 (2), Наиса 3 (2). Искључења: Јагодина 4, Наиса 4 минута. Семафор: 2:4 (8), 6:6 (13), 12:7 (18), 12:12 (26), 15:17 (32), 20:20 (40), 24:21 (45), 29:24 (54).

ЈАГОДИНА: Н. Богдановић, Богојевић, Трбовић 3, Митровић 5, Ј. Богдановић, Терзић 8, Јевтић, Лежаја, Јовановић 2, Зечевић, Шароњић, Ђурашиновић (13 одбрана, 1 седмерац), Глишовић 2, Ранчић 9 (2), Гојковић 1, Ђорђевић 3.

НАИСА: Страњанац (5 одбрана), Николић 1, Милоијевић 2, Каралић, Живковић 7 (2), Ђоковић 5, Стефановић, Радовић 5, Карић (6 одбртана), Симић 1, Ивановић, Петковић, Миличић, Танасковић 4, Филиповић 1, Татар 1.

Нови тријумф Јагодинки у дербију против Наисе. Овога пута у првенственом дуелу. Гошћама је припао почетак, потом су се разиграле Јагодинке и у 18. минуту стигле до предности од 5 голова - 12:7. Тада је тренер Јовановић узео тајм-аут а потом у игру увео голмана Марију Карић. Карићева је бранила изванредно, а напад је функционисао беспрекорно и гошће су после серије од 5:0 стигле до изједначења.

На почетку другог дела поново су гошће биле боље. Уследила је фантастична игра у одбрани Јагодине на чалу са сјаним голманом Јеленом Ђурашиновић и домаће су успеле да преокрену резултат - 24:21 у 45. минуту. Ношене бодрењем са трибина Јагодинке су играле као у трасу. Све им је полазило за руком и на крају су забележиле нови тријумф.