Zvezda prokockala pet golova viška u uzavrelom Čairu, pobeda Želje

13

Crvena zvezda je dugo u uzavreloj atmosferi u Čairu delovala zrelije. U nekoliko navrata imala je i pet golova viška ali je upisala novi poraz

Železničar – Crvena zvezda 33:29 (16:17)
Dvorana: Čair. Gledalaca: 1.200. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković. Sedmerci: Železničar 3 (3), Crvena zvezda 2 (1). Isključenja: Železničar 6, Crvena zvezda 10 minuta.
ŽELEZNIČAR: Zlatanović (6 odbrana, 1 sed), Gemaljević (5 odbrana), Lazić, Milovanović, Stankulić, Sretenović 7, Mađar, Krsmančić 4, A. Stanojević 2, Spasić 9, (3), V. Stanojević, Mirić, Jevtić 1, Đukić 8, Vučković 2, Potkonjak.
CRVENA ZVEZDA: Pejčinović (8 dobrana, ), LJubenović (odbrana), Čolović, Šotić 7, Radisavljević , Horvat 1, Nikolić, Ivanović 1, Pešić, Bugarinović 4, Milosavljević, Rajičević, Mandić 6 (1), Kljajić 8, Zejak 2,  Đurković.

Železničar je meč počeo očajno, načinjeno je dosta početničkih grešaka, bilo je nerezonskih šuteva a krila gostiju Šotić i Kljajić lako su postizali golove.

Samo što je počelo drugo poluvreme Železničar je poravnao rezultat na 17:17, ali Mandić i Bugarinović koriste rupe u domaćoj odbrani i postižu golove.

Kasnije je dva gola postigao Zejljak i izgledalo je da će Zvezda radosna da napusti Čair – 20:24.

Sretenović šalje dva projektila Železničar se primiče, ali Ivanović i Kljajić ne daju da Nišlije poravnaju rezultat.

Ipak, to im je uspelo pa je Đukić pogodio za 27:27 a ubrzo hitri Šotić postiže gol 27:28.

Tada je usledio niški tajfun. Vučković poravnava 28:28, a Đukić u 54. minutu postiže pogodak za prvo vođstvo Nišlija.

Slede tri pogotka Spasića, Jevtić je iznudio dva sedmerca, Nišlije su načinile veliku seriju od 6:0 i pobednik derbija je bio poznat...