Почетна / Рукомет / Супер лига

Шапчани славили у Суботици, реми у Пожаревцу, први пораз Звезде

Кренуло се жестоко од самог почетка. Путари су боље отворили утакмицу и у 13. минуту водили 7:4, али Металопластика се не предаје, напада и у 19. минуту долази до изједначења (9:9)
Спартак Војпут – Металопластика 27:28 (14:15)
Спортска хала: Дудова шума. Гледалаца: 500. Судије: Мошорински (Нови Сад), Панџић (Зрењанин). Седмерци: Спартак Војпут 4 (4), Металопластика 2 (2). Искључења: Спартак Војпут 8, Металопластика 10 минута.
СПАРТАК ВОЈПУТ: Бошковић, Ристић, Пернар 5 (2), Перовић 1, Гачевић, Микић, Потпара 8, Егић, Којадиновић, Арђелан (4 одбране), Радосављевић 4 (2), Леовац, Стефановић 2, Петровић 1, Куртеш 6, Абаџић (10 одбрана).
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Драгићевић, Воркапић 6, Писарић, Срдановић, Дошен, Мариновић 1, Дакић 3 (1), Брајовић 2, Јездимировић, Митровић 4, Пуљизовић 6, Милић, Владисављевић (4 одбране), Бомаштар, Миловановић 6 (1), Кљајић (10 одбрана).

У наставку Шапчани доминирају тереном, незадрживи Воркапић, Пуљизовић, капитен Митровић и Миловановић, али на крилима одбране изванредног голмана Станка Кљајића је зауставио неколико шутева Потпаре и Куртеше.

У 38. минуту већ је било 16:20 и од тог минута путари су јурили резултат, али нису успели.

Семафор шестог кола Супер лиге:
Железничар – Мокра Гора 39:25 (18:12)
Шамот – Црвена звезда 21:19 (12:11)
Обилић – Југовић 31:27 (18:13)
Пожаревац – Рудар 26:26 (13:15)
Табела: Железничар 11 бодова, Црвена звезда 10, Слога, Металопластика и Обилић по 8, Спартак 7, Рудар 6, Партизан 5, Шамот и Пожаревац по 3, Југовић 2, Мокра Гора 1.
Коментари24

Zoran
Maric i Masic su pokrale ekipu iz Pozarevca na gostovanju u Subotici i sada su morale da cute i da nemo gledaju kako se namesta rezultat.Pokazale su da je EHF potpuno u pravu jer ih je prebacio u grupu sudija koje mogu da sude samo leve utakmice bez ikakvog talmicarskog znacaja.Da je pravde i ovde bi odmarale do kraja sezone.
Vosa
Odlicna partija Jugovica u Beogradu!
Jugović
ko će posložiti kockice, da bi se dokazali neko im mora pružiti znanje?! Jugović se veštački održava, i živi od stare slave samo po imenu!
Jugovic...
ima odlicnu mladu ekipu, momke zeljne dokazivanja. Samo treba posloziti kockice!
jedino...
...u rukometu mogu nekaznjeno da se namestaju rezultati i da se pravi cirkus.Pa bar da nije bilo direktnog snimanja utakmice.Hoce li se zbog.ocigledno namestanja rezultata traziti izjave sluzbenih lica ili nece?Sada se vidi odakle prevelika ljubav ORS Pozatevac i RSS koja je pocela letos organizacijom domacinstva i obeuzedjivanjem smestaja,prevoza i ostalog mladim igracima pred put u Rumuniju gde je veci deo troskova ili mozda sve platio domacin.Nesto slicno kao sto radi ORS Nis koji je domacin reprezentaciji a RSS kao protivuslugu vrati u prvi stepen Zeleznicar koji je zbog visegodisnjih prevara i dugovanja iskljucen iz redovnog takmicenja.Divan primer daje RSS da se sve moze ako im se plati ili u slucaju Zeleznicara samo obeca uplata a nje ni na vidiku.Znaci kada ne ispunjavas uslove kao vecina klubova koja se bori za svaki dinar onda zatvori neki trosak RSS i ostajes u ligi.Sunjam da bi ovako nesto bilo moguce u odbojci,kosarci ili fudbalu.Amin. .
Durio Uturinović
Pa, meni se čini da je i pojedine igrače bilo sramota od 50 - og minuta pa do kraja.. Čekam snimak na zvaničnom youtube kanalu, no nešto ga ne aplouduju..
Dalibor Ristic
ORS Požarevac ne postoji,već postoji GRS Požarevac koji ne funkcioniše već 4 godine.Organizovanje putovanja za Rumuniju je bilo u organizaciji RSS a u Požarevcu su odradili samo jedan trening pre konačnog odlaska u bazu prirema tj u Golubac,tako da nema nimalo istine o spavanju u Požarevcu.
QQ
Bezobrazno i sramno namestena utakmica u Pozarevcu,zajedno sa sudijinicama,ovde ima mesta da se umesa i Policija,pa da neko i odgovara.A savez na sve to cuti,sve regularno,jos jednom sramota za rukomet i malobrojni koji ocekuju da rukometu malo bolje krene.Aktere ove utakmice,da ima pravde zauvek udaljiti iz rukometa a pojedinci ,bogami bi trebalo i malo u corku. Ajde neka neko reaguje,lako se to otkrije...pritisnes par igraca i sve se to otkrije...Jos jednom sramota,stid me je bilo prisustvu ove utakmica.E Bozo,Bozo..dokle !?
Arandjelovac
Bravo majstori ali samo malo ranije da smo krenuli sa pobedama.Izgubili smo par utakmica od ekipa koje su dosta slabije od Zvezde.Nadam se da je doslo nase vreme.Samo napred!
???
Mislio sam na Samot sto je bas protiv Zvezde poceo da igra ali bolje ikad nego nikad.Sad znaci da mozemo i sa ostalima kad smo pobedili nepobedive do sada.Napred Samot!