Шапчани трећи на Свесрпском купу у Бањалуци

3

У узбудљивој завршници Металопластика се боље снашла, Милан Бомаштар је са гола на гол оверио победу

Слога – Металопластика 30:32 (14:17)

Бањалука - Дворана: Борик. Гелдалаца: 100. Судије: Берјан и Илић. Седмерци: Слога 9 (6), Металопластика 3 (3). Искључења: Слога 6, Металопластика 6 минута. Семафор: 4:1 (6), 5:5 (10), 9:5 (16), 10:11 (23), 13:13 (27), 17: 18 (36), 20:24 (44), 23:29 (51), 30:30 (59).

СЛОГА: Божић (6 одбрана), Мишановић, Петрушић, Б. Босић 7 (2), Зекић 2, Марковић, Тулендић 1, Антоновић 5, Трифуновић, Пејић 1, Ољача, Павлов 10 (4), Бајовић, Комненовић 3, Ђ. Босић (7 одбрана), Саука.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић (12 одбрана, 2 седмерца), Драгићевић 1, Воркапић 7 (3), Миловановић 2, Дакић 3, Драгутиновић, Срдановић, Дошен 3, Бомаштар 1 (4 одбране, седмерац), Брајовић 6, Миленковић, Ђукић 7, Јездимировић, Митровић, Мићић, Тодоровић 1.

Металопластика је освојила треће место на Свесрпском купу у Бањалуци.

Слога је боље отворила меч, повела са 4:1, и 9:5, али као да су се Шапчани тек тад захуктали, и на крилима добрих реакција голмана Ивана Макимовића за седам минута, серијом 6:1, стигли су до преокрета. Као и увек полетни Вукашин Воркапић заслужан је за прво вођство на мечу.

До краја полувремена Металопластика је зарадила и капитал од четири гола предности. На том одстојању је и у наставку меча, углавном, држала противника.

Добојлије су стрпљиво чекале свој моменат и на минут и по пре краја меча преко капитена Бориса Босића стигле до изједначења.

Неколико добрих реакција имали су у том периоду голмани на обе стране, Бижић на голу Слоге и Бомаштар Металопластике.

Ушло се у узбудљиву завршницу у којој су се Шапчани ипак боље снашли. Брајовић је погодио за вођство уз искључење Бориса Босића. Око пола минута пре краја, Добојлије су биле у нападу, изнудиле икључење, на овом турниру врло доброг, Боривоја Ђукића.

Дарко Панић је затражио минут одмора да двадесетак секунди пре краја посаветује пулене, али је тај напад пропао, а Милан Бомаштар је са гола на гол оверио победу Металопластике.

Kоментари (3)

Majur

Svaka cast Plastici. Da seljoberi ne raskantse ekipu od prosle godine cudo bi uradili. Ali...

zikica

Metaloplastiku je vec a i sve klubove koji su usmereni iskljucivo na lokalnu samoupravu tacnije opstinski kasu ce uskoro rasturiti ova politika koju sport uopste ne interesuje osim kada dodje neka medalja pa svi brze bolje potrce da se slikaju.Sada je sport tako ustrojen da postoje bogati granski savezi bilo republicki,regionalni ili gradski i siromasni klubivi koji uglavnom jedva prezivljVaju.Ceo sport robuje FK i KK Partizan i FK i KK Zvezda koje vode ljudi problematicnih reputacija ali u dosluhu sa vrhom vlasti a sve u cilju da se kupe navijaci.