Почетна / Рукомет / Супер лига

Звезда уз звук сирене извукла реми у дербију са Партизаном, потоп Војводине у Суботици

Црвено-бели голом Милоша Продановића избегли пораз у првом мечу четвртфинала Купа Србије, реванш 25. марта

Партизан – Црвена звезда 26:26 (13:13)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 300. Судије: Ковач (Косовска Митровица), Милосављевић (Звечан). Седмерци: Партизан 7 (6), Црвена звезда 2 (2). Искључења: Партизан 10, Црвена звезда 8 минута. Семафор: 5:3 (9), 7:4 (15), 11:7 (23), 13:10 (27), 13:14 (33), 16:19 (41), 20:19 (45), 25:23 (58).

ПАРТИЗАН: Јовановић, Радивојевић 1, Живковић 12 (6), Стојановић, Миленковић 3, Милутиновић, Михајлов, Пижурица 2, Ђуричић 4, Трнавац (7 одбрана), Стевановић 3, Ивановић 1, Гленџа, Радовић, Перовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 2, Павловић 4, Мошић 2, Ђоровић 1, Продановић 1, Андрејевић, Палевић 2, Љубојевић 1, Љубеновић (10 одбрана, седмерац), Милосављевић 2, Златановић (6 одбрана), Матичић 5 (2), Д. Бабић 3, Кљајић 2, Леовац, А. Бабић 1.

Подела плена на Бањици у Куп дербију и то тако што је буквално уз звук сирене Милош Продановић покупио одбијену лопту и послао у мрежу младог Трнавца за 26:26 (13:13).

Не нешто леп за гледање, овај дуел вечитих ривала, у коме су млади црно-бели били близу тријумфа, будући да су имали два минута пре краја меча и два гола предности и минут пре краја гол вишка и напад да осигурају тријумф. Међутим, Стевановићев шут је завршио у блоку, а Црвеној звезди је остало око 23 секунде да организује напад за, испоставиће се, реми.

Тим из Љутице Богдана у суботу очекује врло важан првенствени меч на гостовању у Новом Саду па су, чини се, под утиском и у мислима на том мечу били и синоћ. Ненад Перуничић је почео сусрет, заправо одиграо цело прво полувреме, са другом поставом што су црно-бели искористили и готово целих првих пола сата игре били у предности.

Црвено-бели су тек у завршници надокнадили углавном три гола заостатка.

Наставак меча означио је излазак најјаче Звездине поставе на терен и чинило се да управо ти момци неће имати много проблема да реше меч, шта више, дошли су до три гола предности у 41. минуту (16:19), међутим, није тако било.

Узвратили су црно-бели серијом 4:0 за исто толико минута и већ били у предности. Уопште други део меча обиловао је великим бројем грешака на обе стране али су се млади црно-бели тим баш као што је и обећао пре меча потрудио да намучи фаворите на папиру и чак у два минута пре краја, преко контре Живковића стигао до 26:24 на корак до тријумфа, али није издржао до краја. Два тима ће се поново састати у реванш мечу четвртфинала Купа 25. марта када ће бити и познато, који од два тима ће се пласирати на завршни турнир.

Четвртфинале Купа Србије:

Динамо – Металопластика 42:28 (24:16)

Бела Паланка – Слога (По) 27:30 (12:12)

Спартак – Војводина 35:23 (18:11)

Напомена: Први мечеви четвртфинала играју се 8. марта, а реванши 29. марта. Финални турнир игра се 8/9. јуна.