BITKA ZA DRUGO MESTO - Partizan slavio u Kragujevcu

15

Od starta utakmice Partizan je imao inicijativu i vođstvo

Radnički - Partizan 30:35 (14:17)

Kragujevac – Dvorana: Jezero. Sedmerci: Radnički 5 (4), Partizan 5 (5). Isključenja: Radnički 4, Partizan 16 minuta.

RADNIČKI: Prodanović 4, Davidić 6, Mutavdžić, Dobrosavljević, Ksalaović, Petrović, Barudžić 6, Knežević 2, Utvić 4, Đerić 2, Stanojev 6, Maljević, Vasiljević, Petrović, Ivanović, Zlatanović 1.

PARTIZAN: Radovanović 3, Živković 8, Pisarić, Dragović, Belošević, Varga, Trnavac, Kojadinović 6, Zečević 2, Čolović, Mićić 4, Prštalo 6, Popović, Petrić 6.

Od starta utakmice Partizan je imao inicijativu i vođstvo. Već posle uvodnih minuta crno-beli su postavili stvari na svoje mesto, onako kako njima odgovor, pa Kragujevčani nisu uspevali da se snađu.

Partizan je uglavnom imao prednost od dva gola, domaći tim se trudio da anulira tu razliku, ali je pravio greške koje je tim iz Beograda znao da kazni. Na golu gostiju odličan je bio Trnavac koji je odbranio nekoliko bitnih šuteva i uneo dodatnu nesigurnost u redove rivala.

Crno-beli su tokom prvih trideset minuta dirigovali tempo igre, jaka odbrana i staložen napad održavali su prednost Partizana do odlaska na odmor, na kom su Stefan Petrić i saigrači imali tri gola viška.

I početak drugog dela je bio u znaku gostiju, golovima Živkovića i Praštalo, Partizan je u 36.minutu stigao do 15:20, što je do tada bia najveća prednost ovog tima.

Sjajni Živković je tri minuta kasnije dovep goste do plus šest, a crno-beli su u narednih desetak minuta uspevali da održe tu razliku. Pokušavali su domaći na sve načine da zaustave odličan napad Partizana, ali im to nije polazilo za rukom, kao ni odbrana, koju nisu mogli da sastave dobar tok meča.

Nemanja Živković i Stefan Petrić su sjajno predvodili tim na terenu, dok su sa gola imali podršku odličnog Andrije Trnavca.

U 54.minutu Kragujevčani su uspeli zahvaljujući boljem napadu da smanje na tri gola zaostatka (28:31), ali su se crno-beli trgli na vreme i preko Praštala i Zečevića ponovo doveli svoj tim n aplus pet.

Do kraja susreta Beograđani su održavali ovu razliku i zasluženo slavili još jednu voliku pobedu.