Musa posle 80 minuta odveo Hrvatsku u finale EP, rival Španija (VIDEO)

11

Drama, 80 minuta igre u Stokholmu i na kraju treća prilika za Šahovničare da se konačno popnu na evropski tron

U staroj narodnoj "Musa je odr`o jarca", a u Stokholmu u polufinalu Evropskog prvenstva Musa je "odr`o" Norvežane. Kako? Golom šest sekundi pre kraja četvrtog petominutnog produžetka!

Svetski vicešampioni Norvežani, koji nikada nisu osvojili evropsko odličje, a samo su 2016. ušli među četiri i bronzu izgubili upravo od Hrvatske (24:31) ostali su bez finala, dok se se Šahovničari, vlasnici dva evropska srebra i tri bronze, plasirali u treći okršaj za zlato (2008, 2010, 2020).

Bitka titana, ali iznurenih u produžecima. Usporeno je u dodatnih četiri puta po pet minuta delovao napad oba tima, vukli su se, stoga su i akcije loše završavane, greškama, promašajima, ređe golovima.

Presudilo je poslednji petominutni produžetak, u kome do kraja nije bilo golova, duže od pet minuta je na semaforu stajalo 28:28.

Pogrešio je Duvnjak, prilikom driblinga nogu udario nogom i pružio priliku Vikinzima da golom overe finale. Potegao je 13 sekundi pre kraja Hohanesen sa sredine i pogodio stativu, pružio Hrvatima šansu da u kontri slave. Oklevali su da naprave faul Norvežani, obilo im se to o glavu, loptu je na crti dobio Željko Musa, okrenuo se kao na plesu i poslao loptu ispod nogu golmana Bergeruda - 29:28. Slavlje je počelo, skakutao je selektor Hrvata Červar, taj vešti mali dedica, nije znao koga pre i jače da zagrli.

Sagosen sa 10 golova najbolji kod Vikinga, po četiri dali su Gulerud, Johanesen i Tangen, Bergerud je imao 14 odbrana.

Kod Hrvata osam golova Duvnjaka, šest Marića, četiri Horvata, a Musa, pa 1/1 - stopostotan. Marin Šego je odbranio 11 udaraca.

Španija, branilac titule, lako je izašla na kraj sa Slovenijom u polufinalu, što rezultat i ne govori (34:32).

Posle dvadesetak minuta igre Crvena furija je došla do +4 i lako ih održavala, pa i uvećavala, do pred sam kraj, kada je Slovenija došla na gol minusa, a onda je pod pretnjom pasivnog napada 13 sekundi pre kraja Dujšebaev pogodio za kraj nada rivala.

Fernandez, Entrerios i Dujšebaev postigli su po šest golova, kod Slovenije Dolenec sedam, Janc šest, Blagotinšek pet.