Hrvati i Španci pred polufinalom posle novih pobeda (VIDEO)

0

Belorusija u derbiju začelja bolja od Češke, u drugoj grupi polufinale "vide" Slovenija i Norveška

Belorusija je u derbiju začelja pobedila Češku 28:25, Vailupau je dao šest, Nikulenkau, Jurinok i Karalek po pet golova za pobednički sastav, Ždrahala sa sedam najbolji kod Čeha.

Španija je sredinom drugog poluvremena došla do +5 i slomila otpor domaćina Austrijanaca za na kraju konačnih 30:26.

Makeda je postigao šest, Entrerios i Arino po četiri gola za Crvenu furiju, Janko Božović sa pet golova najefikasniji kod Austrije.

Hrvatska je golom Karačića minut i po pre kraja pobedila Nemačku 25:24 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva. Ključnu odbranu upisao je Marin Šego 13 sekundi pre kraja, skinuo je zicer Kolbaheru.

Upravo je Igor Karačić bio najbolji sa sedam golova, Duvnjak je postigao pet, Stepančić četiri.

Kod Nemaca Genshajmer, Rajhman, Veber i Kastenig po četiri gola, Volf je imao 13 odbrana.