Poraz rukometašica od Crne Gore, povreda Katarine Tomašević

16

Ženska rukometna reprezentacija Srbije zauzela je šesto mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu, pošto je u borbi za petu poziciji izgubila od Crne Gore 28:26 (13:12)

Srbija je bolje otvorila meč serijom 6:2 koja je okončana golom Sanje Radosavljević u 12. minutu. Brz centar Crnogorki i ratoborna odbrana doneli su im preokret, pa je četiri minuta pre kraja prvog dela rezultata bio 12:8.

Do kraja poluvremena Trifunović i Janjušević u bekovskoj postavi smanjile su zaostatak na jedan gol.

U nastavku je viđena izjednačena borba, igralo se gol za gol sve do 45. minuta kada Crna Gora pravi seriju od 3:0 i tu prednost uspešno je održavala.

U finišu meča srpske rukometašice uspele su da dođi na gol zaostatka, ali je golmanka Crne Gore zabeležila dve važne odbrane, koje su omogućile trijumf rivalu.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Jovana Stoiljković se pet golova, a Jelena Trifunović postigla je jedan manje.

U pobedničkom timu najbolja je bila Ema Ramusović sa četiri postignuta gola, a istakla se i golmanka Marta Batinović sa osam odbrana.

Izabranice LJubomira Obradović igraće u doigravanju za plasman na Olimpijske igre, na kojima je reprezentacija poslednji put učestvovala kao SFRJ 1988. godine u Seulu.

Rivali Srbije za odlazak u Tokio sledeće godine biće bronzana selekcija sa SP, Mađarska i selekcija Kine.

Kvalifikacioni turniri za Olimpijske igre održaće se od 20. do 22. marta naredne godine.