Почетна / Рукомет / Репрезентација

Ројевић искључен, Србија елиминисана у осмини финала СП голом Кадаха три секунде пре краја (ВИДЕО)

Орлићима преостаје битка за 13. место са Исландом, меч се игра у четвртак

Србија је у осмини финала Светског првенства за јуниоре у Шпанији поражена од Египта 29:30 (14:15), Орлићима преостаје битка за пласман од 13. до 16. места.

Расплет је кренуо у последњем кварталу. У 44. минуту при резултату 20:22 искључен је тренер Орлића Борис Ројевић, а период са играчем више Египат је искористио до дође до осетније предности (20:24, 21:25).

Фараони су држали разлику пет, шест минута, а онда је Србија, после корака ривала дошла у прилику да при скору 24:26 приђе на само гол минуса у 53. минуту.

Александар Тунгуз, који је штафетну палицу преузео после искључења Ројевића, узео је тајм-аут, али је убрзо по наставку уследио неуспешан шут Марка Милосављевић и прилика је пропала.

Тада јесте, али не и у 55. минуту када је Бранко Томић погодио за 26:27. После тога је тренер Египта узео минуту одмора.

На 26:28 у контри је Орлићима испала лопта, казнио је то Ибрахим и три минута пре краја погодио за предност Фараона 29:26.

Није ту био крај причи, Миленковић је изборио седмерац и искључење ривала, уследио је гол са пенала, онда још један Николе Ивановића из контре 100 секунди пре краја за 28:29, а потом и, чини се после преступа, још један гол Ивановића из контре 28 секунди пре краја за 29:29.

Узели су Египћани минуту одмора, чекали су да се врати искључени играч, комплетни одиграли последњих десетак секунди, Хасан Валид Кадах је кренуо кроз средину, једног од Орлића финтом оставио иза себе, наскочио на двојицу који су остали у средини одбране и преко њих три секунде пре краја погодио за 30:29 и пласман у четвртфинале Светског првенства за јуниоре.

Мохден Рамадан Махмуд дао је 7, Хасан Валид Кадах 5, Калед Валид Ибрахим 5 за Египат, Марко Милосављевић 6, Никола Ивановић 5, Бранко Томић 5, Иван Мићић 4 за Србију.