Србија моћна у Белгији, за сигуран пролаз на ЕП неопходна победа над Швајцарском од шест разлике

10

Орловима на руку ишла победа Хрвата над Швајцарцима у Цугу пред 6.135 навијача

Белгија – Србија 26:37 (10:20)

Леувен - Дворана: Филип. Гледалаца : 1.000. Судије: Јонас Елиасон и Антон Палсон (Исланд). Седмерци: Белгија 5 (5), Србија 6 (6). Искључења: Белгија 6, Србија 12. минута. Црвени картон: Иван Мошић (Србија) у 57. минуту, Никола Црноглавац (Србија) у 60. минуту. Семафор: 0:3 (3), 3:8 (10), 5:13 (20), 6:16 (24), 15:26 (41), 21:32 (52), 22:34 (55), 23:37 (57).

БЕЛГИЈА: Летенс, Омс, Спурен 2, Мелдерс, Девић 4, Робинс 2, Плесерс, Данс 4, Д. Кеџиора 7, Б. Кеџиора 1, Ванкосен 3, Боларс 1, Дханис, Ћерими 1, Колман, Де Бојле 1.

СРБИЈА: Пушица 1, Вујић 3, Крсманчић, Црноглавац, Пешић 1, Радивојевић 8, Н. Илић 7 (3), Мошић 2, Илић В 4, Кукић, Зеленовић 6, Сретеновић 1, Марсенић 2, Живковић 2, Иванишевић, Милосављев (9 одбрана)

Репрезентација Србије убедљиво је поразила селекцију Белгије 37:26 (20:10) у петом колу Групе 2 квалификација за Европско првенство 2020. и тако на најбољи могући начин најавила спектакл у Новом Саду у недељу, када ће се у директном обрачуну са Швајцарцима (18 часова) одлучивати о пласману на турнир који ће се по први пут наредног јануара одржати у три земље - Норвешкој, Аустрији и Шведској.

Озбиљан приступ од самог старта изабраника селектора Ненада Перуничића дао је резултат па су Белгијанци већ након 10 минута морали да затраже тајм-аут при резултатском минусу 8:3. Чврста одбрана са Пушицом и Марсенићем у средини, расположени Дејан Милосављев на голу (девет одбрана у првом полувремену) и распуцани Немања Зеленовић у бековској линији, поставили су веома брзо Белгијанце у подређени положај.

На +10 чекало се до 24. минута, када је Зеленовић погодио за 16:6 што је и остала највећа предност до полувремена.

Дао је шансу селектор Перуничић свима у другом полувремену, а то се није одразило на резултат. Мотивисани Богдан Радивојевић погодио је за 28:17 у 44. минуту, а мрежу Белгијанаца до краја су решетали и Пешић, Вања Илић...

Победа над Швајцарском од шест разлике у последњем колу доноси пролаз на ЕП са другог места у групи, јер су вечерас Хрвати славили над Сајџијама у Цугу 33:28.

Македонци се пласирали на Европско првенство 2020.

Рукометна репрезентација Северне Македоније обезбедила је пласман на Европско првенство 2020, победом над Турском од 26:25 (11:13) у претпоследњем колу квалификација.

У утакмици која је одиграна у турском граду Ескишехир македонски рукометаши су победу обезбедили у последњем секунду, када је голман Никола Митрески одбранио шут протвничког нападача из слободног ударца са девет метара.

У игри пуној осцилација македонски рукометаши су победили захваљујући већем искуству и бројним техичким грешкама турских играча, који нису искористили 17 одбрана голмана Јониза Осмусула.

Најбољи стрелац у македонском тиму био је Кирил Лазаров са седам голова, а у турском Дорук Пеливан са 10 погодака.

Репрезентација Северне Македоније у недељу у последњем колу игра против Грчке и евентуалном победом би осигурала прво место у групи 3, у  којој тренутно Исланд заузима друго место.

Kоментари (10)

Joco

Sad samo pamet u glavu. Trebaće zaustaviti onog njihovog Šmida,Hrvatskoj je danas dao 15 golova. Ostali nisu toliko opasni i ako nam budu golmani u današnjem razpoloženju kod one njihove igre 7 na 6 imamo realne šanse da dostignemo 5 golova. Mada mislim da nam treba još jedan vanjski šuter uz Zelenovića.

Rambo

Tako je, Šmid jdan od najjačih igrača DKB lige.

Rambo

Nije igrao Cupara koji ume da za poluvreme odbrani+ NULA golova. Sada nam je Misoavljev branio sve i tako i treba nastaviti. Perune pod hitno prestani da deliš golmanima poluvreme, već neka brane sinhronizovano - prvi golman Milosavljev, kada mu ne ide ulazi drugi i sve tako! Nemoj davati po poluvreme, već nas je to koštalo! BRAVO! Ali sada moramo Švajcarsku da dobijemo...biće teško, može da nas moranje sputa!

Bilo...

...kakva pobeda nam je dovoljna za plasman na Evropsko prvenstvo, jer cemo biti mrdju 4 reprezentacije trecih na tabeli...!!!

joco

Ma da pobedimo sa 6 golova i bog te veselio ili 5 ako primimo manje od 24. Ovako moraju da nam se poklope i neki drugi rezultati uz našu pobedu bez obzira s koliko golova pobedili.

ACM

A tamo da odemo da se brukamo sa Perunom na čelu i nije to to ...

Joco

Svaki nastup na EP je uspeh. Nažalost mi smo propustili priliku posle 2012 da napravimo kontinuitet dobrih rezultata. Mi smo sami sebi najveći neprijatelji,jao i u fudbalu.

ACM

Ni te godine ništa ne bismo uradili da nismo bili domaćini !

Dobrica

Zloco ACM i protiv Belgije smo bili domacini pa nereseno i protiv Hrvatske smo bili domacini pa dragovoljno nererseno. A na EP 2012 Belgija zaostala u predkvalifikacijama a Hrvatsku u istorijskom mecu pred rekordnim brojem gledalaca i najvecoj gledanosti nekog TV prenosa u istoriji Stbije pobedili. Mozes to da mi pojasnih i das tvoj strucni sud KAJ SE TU DOGODILO, NE! I jos nesto je Vazno Boza i tada i sada bio prisusran. Znaci on nije faktor koji je doneo medalju a dali je svojim radom na novoj funkciji unaqzadio rukomet u Srbiji proceni sam.