Почетна / Рукомет / Репрезентација

Србија до бода против лидера групе Хрватске, последњи напад лоше одрађен (ВИДЕО)

Орлови и Шаховничари поделили мегдан у оквиру 3. кола квалификација за ЕП 2020.

Србија – Хрватска 25:25 (13:13)

Београд - Дворана: Штарк арена. Гледалаца: 7.959. Судије: Евгени Зотин и Николај Володков (Русија). Седмерци: Србија 2 (2), Хрватска 2 (2). Искључења: Србија 8, Хрватска 8 минута. Семафор: 0:2 (6), 1:4 (11), 3:6 (15), 7:8 (20), 9:9 (24), 11:12 (26), 16:14 (34), 20:18 (43), 20:21 (52), 23:24 (56), 25:24 (59).

СРБИЈА: Пушица, Воркапић 2, Вујић, Крсманчић 1, Црноглавац 2, Пешић 4, Радивојевић 1, Димитријевић, Н. Илић 3 (2), Мошић 1, В. Илић 4, Кукић 4, Зеленовић 2, Марсенић 1, Цупара (1 одбрана), Милосављев (6 одбранa). Селектор: Ненад Перуничић.

ХРВАТСКА: Дувњак 6, Степанчић 3, Гаџа, Вида, Ивић, Карачић 3 (1), Векић, Божић-Павлетић 2, Штрлек 3, Муса 1, Мамић 4, Мандић 1 (1), Вранковић, Шипић 2, Шего (8 одбранa), Бећири. Селектор: Лино Червар.

Србија је ремизирала са Хрватском у 3. колу квалификација за ЕП 2020. Имали су Орлови последњи напад на нерешеном скору, али, по речима селектора Перуничића, последња акција није одрађена како је замишљено, одговорност је преузео Кукић, а Шего му је одбранио.

Добро је меч отворио голман Орлова Дејан Милосављев, са три одбране, али је напад до 9. минута и гола Кукића са играчем више био лош, два пута је до тога је погађана пречка, а и први напад са играчем више је прокоцкан лошим додавањем.

Чим се Шаховничарима вратио искључени играч реализовали су два напада, атак Србије је и даље био лош, па је селектор Перуничић узео минуту одмора у 11. минуту.

Подршка навијача као и игра, не баш сјајна, тек је понекад један усамљени глас одјекивао Штарк ареном повицима "Србија, Србија".

Ни други играч више није бог зна како добро искориштен, и све до средине првог полувремена ствари у редовима Орлова нису штимале.

А, онда добар напад кроз средину и гол са црте Марсенића, потом одбрана успешно одрађује свој део посла, а Вања Илић из контре смањује на 6:7. После нове одбране уследио је напад за изједначење, али није реализован.

У тим моментима групица од педесетак навијача "подигла" је атмосферу, укључила се и супротна страна трибина, загрмело је "Косово - Србија". У том моменту је и Мошић погодио за изједначење - 8:8.

Уследила је изједначена битка до полувремена, Кукић је головима сустизао ривале, али никако Орлови нису успели да поведу. Средњи бек је и 14 секунди пре краја првог полувремена пробио кроз средину и изједначио за 13:13 на великом одмору.

Само што је почело друго полувреме Србија је повела, измене су уродиле плодом, прво је за 14:13 погодио средњи бек Крсманчић, а за 15:14 десно крило Воркапић, потом је и до првог гола дошао десни бек Зеленовић, па су Орлови у 34. минуту први пут дошли до два гола предности - 16:14.

Пришла је Хрватска на гол минуса, после две одбране Шега имала и прилику да изједначи, али је Воркапић, откровење прошлог Светског првенства, пресекао лопту и у контри лако надмудрио голмана Хрвата за 18:16.

Убрзо, после погођене стативе од стране Степанчића, указала се прилика да Орлови дођу до плус три, али је Воркапићев шут кроз ноге Шего зауставио.

Нова, и то каква шанса за +3 у 44. минуту, контра, прво је Воркапић погодио пречку, отео се публици уздах, али је лопта дошла у руке капитену Немањи Илићу, а он је са средине промашио цео гол за очајање на трибинама.

Указала се потом још једна прилика, али су Хрвати у одбрани отели лопту, а онда је Карачић у контри погодио празан гол са више од пола терена - 20:19.

Тачно на средини другог дела игре селектор Србије Перуничић решио је да узме минуту одмора.

Уследио је покушај Вујића после предаха, али преслаб, од земљу, укротио га је без по муке Шего, а на другој страни винуо се "небу под облаке" Мамић и преко тројног блока изједначио - 20:20.

"Ајмо да подржимо ове сјајне младе људе" зачуло се са разгласа, спикер је покушавао да преко публике да додатну инјекцију самопоуздања Орловима.

Осетио је стратег Хрвата Червар да се меч "ломи", па је узео минуту одмора у покушају да његови пулени поново дођу до предности.

Напад је прокоцкан без шута, али ни Црноглавац на другој страни није успео да затресе мрежу, изблокиран је, а Шего је лопту скренуо у гол аут.

Преокрет је голом режирао Дувњак 20:21, али је Илић брзо изједначио са седам метара - 21:21.

Карачић је још једном донео гостима предност, а онда се два пута у главној роли нашао Црноглавац, прво је после продорао дао гол за 22:22, а онда је украо лопту и у контри упослио Илића за 23:22. Арена је "експлодирала", коначно, никад навијачи нису били гласнији, али их је голом утишао врло брзо Муса је изједначио на 23:23, Марсенић је искључен.

Лош напад Орлова је уследио, одбрана Шега и шут Штрлека на празан гол преко целог терена за 23:24.

Млађани Вања Илић је потом на крилу изиграо ривала и погодио за 24:24, потом је Цупара одбранио, а Вања у контри донео предност 25:24 за ерупцију на трибинама.

Уследио је тајм аут Хрвата и гол Дувњака за 25:25, имали су Орлови последњи напад, али је у последњим секундама Кукић лоше шутирао, за реми на крају.

На ЕП ће по две најбоље селекције из сваке групе, и четири најбоље трећепласиране селекције.

Семафор 3. кола квалификација за ЕП 2020:

Група 2:

Белгија - Швајцарска 25:28 (10:16)

Србија - Хрватска 25:25 (13:13)

Табела: Хрватска 3 2-1-0 (61:53) 5, Швајцарска 3 2-0-1 (85:80) 4, Србија 3 0-2-1 (76:81) 2, Белгија 3 0-1-3 (77:85) 1.