Srbija do boda protiv lidera grupe Hrvatske, poslednji napad loše odrađen (VIDEO)

16

Orlovi i Šahovničari podelili megdan u okviru 3. kola kvalifikacija za EP 2020.

Srbija – Hrvatska 25:25 (13:13)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 7.959. Sudije: Evgeni Zotin i Nikolaj Volodkov (Rusija). Sedmerci: Srbija 2 (2), Hrvatska 2 (2). Isključenja: Srbija 8, Hrvatska 8 minuta. Semafor: 0:2 (6), 1:4 (11), 3:6 (15), 7:8 (20), 9:9 (24), 11:12 (26), 16:14 (34), 20:18 (43), 20:21 (52), 23:24 (56), 25:24 (59).

SRBIJA: Pušica, Vorkapić 2, Vujić, Krsmančić 1, Crnoglavac 2, Pešić 4, Radivojević 1, Dimitrijević, N. Ilić 3 (2), Mošić 1, V. Ilić 4, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 1, Cupara (1 odbrana), Milosavljev (6 odbrana). Selektor: Nenad Peruničić.

HRVATSKA: Duvnjak 6, Stepančić 3, Gadža, Vida, Ivić, Karačić 3 (1), Vekić, Božić-Pavletić 2, Štrlek 3, Musa 1, Mamić 4, Mandić 1 (1), Vranković, Šipić 2, Šego (8 odbrana), Bećiri. Selektor: Lino Červar.

Srbija je remizirala sa Hrvatskom u 3. kolu kvalifikacija za EP 2020. Imali su Orlovi poslednji napad na nerešenom skoru, ali, po rečima selektora Peruničića, poslednja akcija nije odrađena kako je zamišljeno, odgovornost je preuzeo Kukić, a Šego mu je odbranio.

Dobro je meč otvorio golman Orlova Dejan Milosavljev, sa tri odbrane, ali je napad do 9. minuta i gola Kukića sa igračem više bio loš, dva puta je do toga je pogađana prečka, a i prvi napad sa igračem više je prokockan lošim dodavanjem.

Čim se Šahovničarima vratio isključeni igrač realizovali su dva napada, atak Srbije je i dalje bio loš, pa je selektor Peruničić uzeo minutu odmora u 11. minutu.

Podrška navijača kao i igra, ne baš sjajna, tek je ponekad jedan usamljeni glas odjekivao Štark arenom povicima "Srbija, Srbija".

Ni drugi igrač više nije bog zna kako dobro iskorišten, i sve do sredine prvog poluvremena stvari u redovima Orlova nisu štimale.

A, onda dobar napad kroz sredinu i gol sa crte Marsenića, potom odbrana uspešno odrađuje svoj deo posla, a Vanja Ilić iz kontre smanjuje na 6:7. Posle nove odbrane usledio je napad za izjednačenje, ali nije realizovan.

U tim momentima grupica od pedesetak navijača "podigla" je atmosferu, uključila se i suprotna strana tribina, zagrmelo je "Kosovo - Srbija". U tom momentu je i Mošić pogodio za izjednačenje - 8:8.

Usledila je izjednačena bitka do poluvremena, Kukić je golovima sustizao rivale, ali nikako Orlovi nisu uspeli da povedu. Srednji bek je i 14 sekundi pre kraja prvog poluvremena probio kroz sredinu i izjednačio za 13:13 na velikom odmoru.

Samo što je počelo drugo poluvreme Srbija je povela, izmene su urodile plodom, prvo je za 14:13 pogodio srednji bek Krsmančić, a za 15:14 desno krilo Vorkapić, potom je i do prvog gola došao desni bek Zelenović, pa su Orlovi u 34. minutu prvi put došli do dva gola prednosti - 16:14.

Prišla je Hrvatska na gol minusa, posle dve odbrane Šega imala i priliku da izjednači, ali je Vorkapić, otkrovenje prošlog Svetskog prvenstva, presekao loptu i u kontri lako nadmudrio golmana Hrvata za 18:16.

Ubrzo, posle pogođene stative od strane Stepančića, ukazala se prilika da Orlovi dođu do plus tri, ali je Vorkapićev šut kroz noge Šego zaustavio.

Nova, i to kakva šansa za +3 u 44. minutu, kontra, prvo je Vorkapić pogodio prečku, oteo se publici uzdah, ali je lopta došla u ruke kapitenu Nemanji Iliću, a on je sa sredine promašio ceo gol za očajanje na tribinama.

Ukazala se potom još jedna prilika, ali su Hrvati u odbrani oteli loptu, a onda je Karačić u kontri pogodio prazan gol sa više od pola terena - 20:19.

Tačno na sredini drugog dela igre selektor Srbije Peruničić rešio je da uzme minutu odmora.

Usledio je pokušaj Vujića posle predaha, ali preslab, od zemlju, ukrotio ga je bez po muke Šego, a na drugoj strani vinuo se "nebu pod oblake" Mamić i preko trojnog bloka izjednačio - 20:20.

"Ajmo da podržimo ove sjajne mlade ljude" začulo se sa razglasa, spiker je pokušavao da preko publike da dodatnu injekciju samopouzdanja Orlovima.

Osetio je strateg Hrvata Červar da se meč "lomi", pa je uzeo minutu odmora u pokušaju da njegovi puleni ponovo dođu do prednosti.

Napad je prokockan bez šuta, ali ni Crnoglavac na drugoj strani nije uspeo da zatrese mrežu, izblokiran je, a Šego je loptu skrenuo u gol aut.

Preokret je golom režirao Duvnjak 20:21, ali je Ilić brzo izjednačio sa sedam metara - 21:21.

Karačić je još jednom doneo gostima prednost, a onda se dva puta u glavnoj roli našao Crnoglavac, prvo je posle prodorao dao gol za 22:22, a onda je ukrao loptu i u kontri uposlio Ilića za 23:22. Arena je "eksplodirala", konačno, nikad navijači nisu bili glasniji, ali ih je golom utišao vrlo brzo Musa je izjednačio na 23:23, Marsenić je isključen.

Loš napad Orlova je usledio, odbrana Šega i šut Štrleka na prazan gol preko celog terena za 23:24.

Mlađani Vanja Ilić je potom na krilu izigrao rivala i pogodio za 24:24, potom je Cupara odbranio, a Vanja u kontri doneo prednost 25:24 za erupciju na tribinama.

Usledio je tajm aut Hrvata i gol Duvnjaka za 25:25, imali su Orlovi poslednji napad, ali je u poslednjim sekundama Kukić loše šutirao, za remi na kraju.

Na EP će po dve najbolje selekcije iz svake grupe, i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Semafor 3. kola kvalifikacija za EP 2020:

Grupa 2:

Belgija - Švajcarska 25:28 (10:16)

Srbija - Hrvatska 25:25 (13:13)

Tabela: Hrvatska 3 2-1-0 (61:53) 5, Švajcarska 3 2-0-1 (85:80) 4, Srbija 3 0-2-1 (76:81) 2, Belgija 3 0-1-3 (77:85) 1.