У полуфиналу Светског првенства Немачка - Норвешка и Данска - Француска

5

Хрватска победила светске прваке Французе и обезбедила квалификације за ОИ, Француска је, уз Немачку, још раније обезбедила пласман у полуфинале Светског првенства, док ће Шпанија играти за седмо место

Рукометна репрезентација Хрватске осигурала је наступ у квалификацијама за Олимпијске игре 2020, пошто је данас у Келну победила Француску са 23:20, у утакмици последњег кола Групе 1 другог круга Светског првенства.

Хрватска је са шест бодова осигурала треће место у групи, па ће се у суботу борити за пето место против трећепласиране репрезентације из Групе 2.

Француска је, уз Немачку, још раније обезбедила пласман у полуфинале Светског првенства, док ће Шпанија играти за седмо место.

Наступ у квалификацијама за Игре у Токију осигураће селекције које заврше међу најбољих седам на шампионату света у Немачкој и Данској.

У полуфиналу Светског првенства за рукометаше састаће се Немачка и Норвешка, односно Данска и Француска.

Данска је вечерас победила Шведску са 30:26 и тако освојила прво прво место у Групи 2, па ће у полуфиналу играти против другопласиране репрезентације из Групе 1, Француске.

Рукометаши Немачке су славили против Шпаније са 31:30 за прво место у Групи 1 и њихов противник у полуфиналу биће Норвешка која је у последњем колу победила Мађарску са 35:26.

Мечеви полуфинала шампионата света на програму су у петак.

Дан касније, за пето место на првенству бориће се Хрватска и Шведска, док ће за седмо, последње које води у квалификације за Олимпијске игре, играти Шпанија и Египат.