Grams odbranio šut Kukića za pobedu, Srbija remizirala sa Rusijom na startu SP

25

Sutra Orlovi u 20.30 igraju protiv svetskih prvaka Francuza

Srbija – Rusija 30:30 (16:16)

Berlin - Dvorana: Mercedes Benc arena. Gledalaca: 10.468. Sudije: L. Jorum i H. Kleven (Norveška). Sedmerci: Srbija 6 (4), Rusija 11 (8). Isključenja: Srbija 10, Rusija 8 minuta. Semafor: 4:2 (7), 6:3 (10), 6:5 (12), 7:7 (15), 11:11 (22), 12:13 (24), 15:16 (29), 21:18 (36), 23:19 (39), 23:22 (41), 24:24 (46), 26:25 (50), 26:27 (53), 29:27 (57), 30:28 (58).

SRBIJA: Pušica 3, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 5, Verkić (3 odbrane, 2 sedmerca), Radivojević 3, D. Nenadić 2, N. Ilić 6 (4), Mošić, V. Ilić, Nikolić 2, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 2 , Obradović, Cupara (4 odbrane). Selektor: Nenad Peruničić.

RUSIJA: Grams (5 odbrana, 2 sedmerca), Kiselev 2, Šiškarjev 3 (2), Kovalev 3 (2), Evdokimov 1, Škurinskij 3, Dereven, Gorpišin, Kalaraš 1, Ostaščenko, Dibirov 12 (4), Komogorov, Kireev (2 odbrane), Žitnikov 4, Fokin, Kosorotov 1. Selektor: Eduard Kokšarov.

Na startu Svetskog prvenstva u Danskoj i Nemačkoj Srbija je remizirala sa Rusijom (30:30). Imali su Olrovi 35 sekudni za poslednji napad, ali je golman Baćuški sjajno odbranio pokušaj našeg srednjeg beka.

Početak pomalo čudan, četiri napada i četiri sedmerca za Rusiju, prvi je promašio Šiškarjev, potom je dva pogodio Kovalev, a onda mu je treći odbranio Verkić. Za to vreme naš napad odličan, pa i sa dva igrača manje, jer su već na startu isključeni Nemanja Ilić i Vujić, otuda i prednost 4:2, pa 6:3 posle deset minuta igre.

Sudije su zauzele kriterijum faul=sedmerac, bar kada su Rusi bili u napadu, za četvrt časa igre imali su sedam sedmeraca, dva je odbranio Verkić, jedan su promašili, ali su se držali, a onda je konačno i ruski golman došao do odbrana, i to dve vezane, Kireev, koji je između stativa odmenio Gramsa, a Žitnikov je "probio" Verkića u kontri za prvu prednost Baćuški (13:12) u 24. minutu.

Potom su do poluvremena Rusi stalno bili u prednosti, ali su Orlovi u poslednjem napadu uspeli da izjednače, probao je Pušica kroz šumu ruku i nogu, izblokiran je, no lopte se dokopao debitant Nikolić i sa šest metara je pogodio za 16:16.

Početkom drugog poluvremena bili su brzopleti Rusi, dve greške kažnjene su brzopotezno, Orlovi su došli do tri gola prednosti posle kontre Radivojevića i šuta na prazan gol (21:18). Ubrzo je i kapiten Nemanja Ilić sa sedmerca doneo najveću prednost (23:19).

Odmah je zatražio minutu odmora selektor Rusa Kokšarov. Urodio je plodom odmor za Baćuške, serijom 3:0 su se za dva minuta "vratili" u meč (22:23). Posle jedne u nizu grešaka Orlova usledila je kontra Rusa i gol Šiškarjeva za 24:24 na 14 minuta pre kraja.

Na 26:25 kapiten Nemanja Ilić je promašio kontru, odbranio mu je Grams, na 26:26 ponovo je Grams izašao kao pobednik, zaustavio je sedmerac Vujića, pa je Kosorotov u narednom napadu vratio prednost Baćuškama (27:26).

Usledila je dobra akcija Kukića, a onda je i Nenadić uputio "bombu" po sredini za povratak rezultatske prednosti (28:27). Na drugog strani šut Šiškarjeva sa krila odbranio je nogom Cupara. Peruničić je uzeo minutu odmoram, a Vujić je golom doneo dva gola viška (29:27).

Kada je Kukić pogodio za 30:28 Dibirov je povredio Zelenovića, a onda je Rus dao gol u kontri. Zelenović nije mogao da nastavi meč dva minuta pre kraja, zamenio ga je Orbović, odmah je desni bek ishitreno šutirao u napadu, a Dibirov je sa sedmerca izjednačio (30:30).

Usledila je greška Orlova, onda je u kontri Žitnikov napravio probijanje u kontri 35 sekundi pre kraja. Na drugoj strani Kukić je probio, ali je Grams špagom sjajno odbranio.

Ostalo je Rusima osam sekundi za poslednji napad, tajm-aut je "dao" poslednju akciju, ali je loše organizovana.

Sutra Orlovi u 20.30 igraju protiv svetskih prvaka Francuza.