Невероватан преокрет Србије против Швеђанки у другом полувремену!

10

Репрезентација Србије остварила је изузетно важну победу над Шведском 30:23 (9:15) у трећем колу квалификација за Европско првенство у Француској

Србија – Шведска 30:23 (9:15)
Ниш - Дворана: Чаир. Гледалаца: 1.000. Судије: Андорка и Хучер (Мађарска). Седмерци: Србија 2(2), Шведска 1(1). Искључења: Србија 2, Шведска 2 минута.
СРБИЈА: Радосављевић 4 (1), Крпеж-Шлезак 8 (2), Лекић 1, Штевин 5, Лавко 1, Т. Радојевић 4, Поп-Лазић, Д. Радојевић, Обрадовић 4, Томашевић (22 одбране, седмерац), Николић, Стољиковић, Цвијић 5, Чолић, Стошић, Дмитровић.
ШВЕДСКА: Бундсен (11 одбрана), Мелегард, Стромберг, Робертс 2, Санд 2, Лундстром, Густин 3, Иден 1, Вестберг, Вал, Лагерсвист, Гулден 5 (1), Хагман 5, Јакобсен, Алм 4, Хвенфелт.

Нишка хала „Чаир” посведочила је сјајном преокрету српских рукометашица, које су у другом полувремену сломиле отпор полуфиналисте прошлог Светског првенства у Немачкој.

Јунак меча била је Катарина Томашевић са 22 одбране. Швеђанке нису постигле гол читавих 17 минута у другом делу...

Други дуел два велика ривала заказан је за суботу (16 часова) у Шевдеу, који ће највероватније и одлучити о победнику у групи.

Успеле су Швеђанке да у првом полувремену у потпуности неутралишу српски позициони напад.

Уз расположену Јоану Бундсен на голу, квалитетна одбрана Шведске свела је Србију на три гола у првих 10 минута (3:6) када је реаговао селектор Љубомир Обрадовић тајм-аутом.

Наставио је четвртопласирани састав са прошлог Светског првенства у Немачкој да бриљира у одбрани до 17. минута и вођства 9:4 преко искусне Џени Алм.

Осим Катарине Томашевић, која је бриљирала међу стативама, капитен Катарина Крпеж Шлезак повукла је свој тим до 9:11, када је уследила серија промашаја српских бекова што су Швеђанке казниле до одласка у свлачионицу преко растрчане Натали Хагман.

Друго полувреме, у потпуности друга прича. Много квалитетније у одбрани и разноврсније у нападу заиграле су српске рукометашице, толико да је само 10 минута било довољно да Сања Радосављевић анулира предност гошћи - 20:20.

Успела је још Изабела Гулден да одведе свој тим на 20:22 (42.), када је уследила убитачна серија домаћег састава ношеног подршком са трибина, али пре свега, на крилима фантастичне Катарине Томашевић.

Кад је Дијана Штевин погодила за 26:22 у 53. минуту, то је био шести гол у низу Српкиња у серији у којој Швеђанке нису затресле. Искусни десни бек, одвео је два минута касније наш државни тим и на „плус пет” – 27:22.

Kоментари (10)

Status mirovanja

A nadali ste se da ce izgubiti. Jel tako? Propade vam jos jedan atak na RSS.

Deda Mraz

Totalnol zamrznuti

pančester

Čestitke Ljubi, stručnom štabu i pre svega devojkama!!!

Dambo

Još jedan poraz Višekrune i kompanije

ivan

bravo za komentar

Šufa i prijatelji

Nemojte tako..ja samo ne volim Božu i Lazu..i želim da budem kalif umesto kalifa..

Ненад

Од очаја до сјај браво Љубо свака част свима тако се игра за земљу

Steva

Bravo devojke!!!

Стручњак

Велика победа и показан карактер екипе. Све честитке играчицама и стручном штабу.

srećom bivši

Ko je rekao Obradoviću da skloni tromu Cvijić, slabu Lavko i nezainteresovanu lekić iz postave, svaka mu čast! Ako je sam smislio, iz očajanja, čestitke i Obradoviću! Tomašević, utakmica godine, možda i više!