Реми Србије и Холандије на СП, судије поништиле гол Драгане Цвијић у последњој секунди (ВИДЕО)

36

Србија – Холандија 27:27 (15:15)

Лајпциг - Дворана: Арена Лајпциг. Гледалаца: 2.545. Судије: Mатиас Ветервик и Мирза Куртагић (Шведска). Седмерци: Србија 4 (4), Холандија 3 (3). Искључења: Србија 12, Холандија 6 минута. Семафор: 3:1 (5), 3:4 (8), 7:5 (12), 11:9 (18), 11:12 (22), 13:15 (28), 20:21 (39), 24:21 (46), 24:22 (51), 27:24 (55).

СРБИЈА: Радосављевић, Крпеж-Шлезак 3, Лекић 3, Штевин, Лавко 1, Дамњановић 3, Николић, Т. Радојевић, Поп-Лазић, Д. Радојевић 2, Обрадовић 3, Томашевић, Стоиљковић 1, Цвијић 2, Чолић (19 одбрана), Дмитровић 9 (4). Селектор: Љубомир Обрадовић.

ХОЛАНДИЈА: Стенбакерс, Крамер, ван дер Хејден 2, Бонт 1, Абинг 7 (3), Снелдер 2, Книпенборг, Брох 6, Грот 2, Дулфер, Јанковић (5 одбрана), Сметс 3, Роземален, Малестејн 1, Вестер (2 одбране), Полман 3. Селектор: Хеле Томсен.

Како је дошла до ремија против Немачке, тако се Србији вратило против Холандије, која је неколико секунди пре краја преко Нике Грот дошла до ремија и бода - 27:27.

Прво полувреме изједначено, играчки и резултатски, као и десетак почетних минута другог дела, док су Холанђанке стизале да играју брз центар и дају голове из контри, чим су наше девојке стигле да поставе одбрану ситуација се окренула.

Уследило је десетак минута игре у којима смо два пута имали играчицу мање, али је тада сјајно бранила Марија Чолић, нанизала шест одбрана, док су у нападу Лекић, Обрадовић и дружина серијом 4:0 преокренуле на 24:21.

Тек на уласку у последњих десет минута Еставана Полман је пробила наш бедем (24:22), уследила су и два успешна седмерца за Холанђанке, али је разлику са два гола одржала Сања Дамњановић (26:24). Пет минута пре краја Јелена Лавко је повисила на 27:24.

Два и по минута пре краја ривалке су имале зицер, Снелдерова је добила лопту на црти, шутнула кроз ноге Чолићеве, која је ипак докачила лопту и скренула је у стативу, на семафору је остало 27:25 за Србију, а селектор Обрадовић узео је минуту одмора да постави напад, али у њему наше девојке нису ни шутнуле, па је 70 секунди пре краја Полманова смањила на 26:27.

Уследио је наш напад, шут Лавко и одбрана Снелдер, Хеле Томсен узела је минуту одмора за последњи напад за који је остало 19 секунди. Шест секунди пре краја са девет метара са средине погодила је Нике Грот за 27:27.

Наше су кренуле у брз напад. Лопта је дошла на центру до Драгане Цвијић, која је одмах шутирала на празан гол Холандије, погодила, почела да се радује, али су судије из Шведске рекле да гол није регуларан, јер се кретала...

Последњи меч у групи наше девојке на Светском првенству играју у петак против Јужне Кореје у 20.30 часова.

Семафор 4. кола Светског првенства - Д група:

Камерун – Јужна Кореја 21:33 (6:16)

Кина – Немачка 9:24 (3:10)

Табела: Немачка 7, Србија 6, Јужна Кореја 6, Холандија 5, Камерун 0, Кина 0.

Kоментари (36)

Zeljo

Bravo cure odigrale ste onako kako se od vas i ocekivalo bilo je padova ali i uspona.Uglavnom ste sada pokazale da mozete jos i bolje,ali je jos uvijek vracanje iz napada koje mora biti brze,brze...Ovaj bod je najvise zasluzila Colic svojim fenomenalnim obranama.Iu zadnjoj sekundi ponisteni gol je remek dijelo sudija kao i mnoga iskljucenja i dobroje da ste to sve prijebrodile.Mnogo srece i sve najboljeu petak sa juznom korejom vam zelim Pozdrav svima.

Boki

Neznas pravila...gol je ispravno ponisten!!! Sva ikljucenja su bila na mestu...sudije su odradile jako dobro svoj posao...po pravilima i instrukcijama!!!

eretas

Bravo devojke, svaka cast na pruzenoj partiji.Colic kao hobotnica. Nisu sudije krive kriv je obradovic sto je protiv donacina poceo sa Tomasevic na golu. Imala je 5 odbrana za poluvreme aColic danas 15. Uveo je u igru Lekic koja prakticno nema trening naso je kad da je razigrava. Umesto da budemo ubedljivo prvi sa 4 pobede mi na zalost to nismo.Ove devojke zasluzuju mnogo boljeg trenera od Obradovica.

kole

Ej jado jadni.

Boki

A koga to?????

Nikola 64

Selektor nije smeo ovo da dozvoli , dve skoro dobijene utakmice , gubimo po bod u zabrsnici.

Србија

Недопустиво смо опет испустили добијен меч! Килав напад скроз, Драгана Цвијић неискоришћена опет.Катарина Крпеж је била као и увек изузетна, Чолић такође. Мора много више маште у нападу, брзине.

панчестер

Стварно смо невероватан народ! Надиграш вицешампионке света, оштете те судије, а ми и даље критикујемо. Брате Србине, само ме интересује да ли си се некад бавио спортом?

Србија

Брате, говорим о пропуштеној шанси за победу.Не критикујем него се чудим ипак, иако смо против Холандије играли, били смо бољи.

панчестер

Ма у реду, наравно да смо били бољи, али није лако играти против тако квалитетне репрезентације као што је Холандија. Одгледао сам поново утакмицу, мирне главе и без емоција. Па оне су имале за 60 минута само једну техничку грешку и, да поновим, судијски критеријум (да не кажем неку тежу реч) који је нагињао ка светским вицешампионкама. Мислим да сви треба да уживамо у досадашњим играма наших девојака и како нека од њих рече да гледамо како да надиграмо првог следећег противника. Подршка за девојке, а теби свако добро.

Boki

Sta sudije...zasto ovaj narod stalno svraca krivdu na sudije, u svakom sportu su krive sudije!!!! to sto su igracice naucene naopako da igraju i nisu upucene kakvi faulovi su za iskljucenje nisu krive sudije!!! sudjenje je bilo ok...imas 2 razlikie i loptu 2 minuta do kraja...ajde sta pricati, utakmica je morala i mogla da se dobije!!!

tutuban

Sudije nas pokrale Boki. Penal na Lavko, koraci Polman i prestup a ne penal i to samo u poslednjih 40 sekundi. Ne mozes odbraniti neodbranjivo. Po novim pravilima, dva razlike i dva minuta nisu kao sto su bili. Stize se to bez problema i regularno, a uz pomoc najveceg zla rukometa (ti sto ih branis) dovoljno je i pola minuta.

Rambo

Sudije su nas krale svo vreme, a ovo na kraju je samo šlag na torti. Evo snimka kako su nam poništili čist regularan GOL: https://www.youtube.com/watch?v=0V86XEyNuno&feature=youtu.be

Лане

Није регуларан кретала се иншутнула са њихове стране терена а нила извођач центра. Ко да Немице кажу било пробијање од Цвије јуче. Добар је бод. А лош је сукоб тренер Лекићка који се видео на тв после последњег тајм аута. То понашање је срамотно.

lkokfo

Ja uvek podrzavam Lekicku sta god radila, izbor akcija Obradovica pred kraj je bio katastrofa. Trazio igru na pivota koji je bio pokriven, moralo je preko krila. Obradovic nije u sukobu sa Lekickom, to je vise neka razmena misljenja. I sam Obradovic zna da bez 4 najbolje , imao bi rezultate kao i Boskovic i Djuricka. Cvijicka je napravila bas veliku razliku kako se vratila u tim, i ona i Pop-Lazic.

kole

Šta si ti to video, nije prošlo dva sata od utakmice a ti znaš za sukob, možda bi ti to želeo iz nekih bolesnih pobuda!

Лане

Не после утакмице него док траје. Видели су сви који су гледали тв. Завршава холандски тајм у последњем нападу Лекићка устаје показује нешто или хоће да буде на терену у тој одбрани а он је шаље на клупу и креће расправа са галамом и рукама. Обрадовићева одлука да она не игра пошто је слаба у одбрани је исправна али да тако реагује на играчицу није. Што се тиче судија гол су нам исправно поништили али требало је да суде пенал над Лавко у нашем претходном нападу и све би било готово. Ти Коле пусти пропаганду овде коментаришемо чињенице.

JBRef

Našao sam na internetu u pravilima rukometne igre: 10.3 Početno bacanje se izvodi sa centra igrališta (sa tolerancijom od 1,5 metara sa obe strane) u bilo kom pravcu, i to u roku od tri sekunde nakon zvižduka sudije. Igrač koji izvodi bacanje mora jednim stopalom da dodiruje središnu liniju sve dok se lopta nalazi u njegovim rukama. Poništili su nam regularan pogodak..

Boki

Ili si glup ili neznas da citas!!! da je stala pa bacila ok idemo da gledamo a ocako je trcala i to nije dozvoljeno to bre svi znaju!!!

Boki

Evo gledao sam snimak ponovo...gde ti vidis da je ona stala na crtu...itd...pa loptu je bacila dok je bila u vazduhu jer je trcala ko luda!!!! Gol nikako nemoze da bude regularan...ispravna odluka sudija!!!!!

Rukometas

Taj 1.5 metara je levo ili desno, a ne u prostoru. A Cvija je skocila pri izvodjenju ,tako da gol NIJE bio regularan.

Лане

Да са обе стране лево и десно али не у претрчавању напред. Цвијић је прешла на њихову страну. Оштетили су нас за пенал над Лавко у нашем последњем пуном нападу. Укупно до сада имамо коректно суђење. Поготово против Немица је било ок. Па Цвијићки су ти голови раније сви масовно поништавани због пробијања. Сетите се хрватске еп итд. По пет пробијања на утакмици. Сад је то ок.

por

kako niko ne pise da nam nisu sudili sedmerac u zadnjem napadu.

робин худ

Као суза! Одбранбена играчица стоји на 4 метра и омета играча са лоптом.

Aco

Ljudi mi gubimo bod u dve utakmice to je do trenera. Naša taktika je rokaj u odbrani a u napadu šta bude.

ale

Joj, kakav si tek ti takticar!? Cudo da nisi negde angazovan!? Ili mozda jesi, RK Pambukovac ili RK Pinosava?

Borg

Aco, zasto ti je kriv Obradovic ako su devojke bojkotovale Boskovica? Je l mislis da je Boskovic trebao vecno ostati selektor? Nije fer da to pises, prosto nije ljudski. Obradovic ima 2 fenomenalna rezultata a ti ga pljuvas.

тутубан

Нешто мало коментара има кад треба да се похвале девојке и стручни штаб! Да смо којим случајем имали два пораза овде би било преко сто пљувачких ,,паметовања,, а истицао би се КумЖоржоВидерер, лик коме се живот своди на омаловажавање других. Е куме, куме промашио си тотално.

palamud

Pre dve godine izgubimo od Holandije 16 razlike, a sinoc odigramo nereseno i opet ne valja za dezurne pljuvace. Sta nasi navijaci u stvari hoce nikad mi nece biti jasno!?

Nikola Ar

Au,narkde moj ko ce vama udovoljiti? Pred sam pocetak prvenstva se ovde moglo videti x komentara kako pucamo u prvom krugu, ima da brisu parket sa nama,itd,itd, a sada kada igramo remi sa vele silama u rukometu,drzite predavanje,moglo je ovo moglo je ono,mogli ste i vi biti ljudi a niste. Svu podrsku od normalnih ljubitelja rukometa kao i od devedeset posto nacije imate ,Vi ste nas ponos idemo do medalje verujemo u vas i svim srcem.vas bodrimo.

Steva

Bravo devojke,samo napred,hrabro i dalje.Bilo je uspona i padova,gresaka i izvanrednih poteza.Ukupan utisak,odlican 5.

ds

Bravo za devojke i strucni stab. Konacno sa uzivanjem pratimo rukomet. Lepo je videti kako se ravnopravno nosimo sa najboljima

srbija do tokija

svaka cast devojke.avi sto kritikujete iz fotelje pokrijte se usima

nele

Sudije su za zatvor!

nele pravi

Pljuvaci napolje. Ja volim Srbiju. Zivela Srbija. Ziveo Saja i devojke. Pljuvaci napolje

робин худ

boki@Теби је рођени брат КумЖоржоВидерер или си то ти у ствари. Толико омаловажавања досадашњег више него доброг резултата и игре је за забринутост. Преиспитај себе зашто пишеш то што пишеш. Веруј ми биће ти лакше. Напред девојке, уз вас смо!!!