Драгана Цвијић три секунде пре краја донела велики бод Србији против Немица

10

Играла је Србија врло добро у већем делу меча у Лајпцигу против домаћина Немачке, а у драматичном финишу освојила је велики бод

Немачка – Србија 22:22 (9:11)
Арена Лајпциг. Гледалаца: 3.000. Судије: Арнстен и Роен (Норвешка). Седмерци: Србија 5(4), Немачка 3(3). Искључења: Србија 8, Немачка 12 минута.
СРБИЈА: Томашевић (9 одбрана), Чолић (2 одбране), Радосављевић, 3 Крпеж-Шлезак 7, Лекић, Штевин, Лавко 4, Дамњановић 3, Николић, Т.Радојевић 1, Поп-Лазић 2, Обрадовић, Д. Радојевић, Стоиљковић, Цвијић 2, Дмитровић.
НЕМАЧКА: Крамарчик (6 одбрана), Волтеринг (5 одбрана), Клајн, Каролиус 3, Лорпер 1, Шмит 2, Бенке, Боел, Мансон 2, Хубер 6, Фишер 2, Гешек 3, Ландроф 3, Волболд, Штол, Губернатис.

Немице су много боље почеле сусрет, повеле са 5:1 и чинило се тада да Српкињама нема спаса. Али, од тог тренутка гошће су заиграле онако како умеју, те су врло брзо и изједначиле (7:7), а на полувреме су отишле и са „плус два” (11:9).

У наставку опет бољи почетак Немица које су после пет минута другог полувремена изједначиле (11:11). Но, Србију је поново покренула сјајна Крпеж својим седмим голом, на то се надовезала Радосављевић после одличне асистенције Цвијић у контри (13:11).

Недуго потом Србија је имала по први пут и три гола предности, кад је погодила Поп-Лазић (16:13). Изабранице Љубомира Обрадовића шансу за победу пропустиле су при вођству од 20:19, кад су због приговора тренера домаћих Биглера добиле и другу играчицу више.

Али, Србија тада није искористила бројчану предност, Немачка се одбранила, ухватила ритам и убрзо и преокренула, уз два гола Корнилијус у тим моментима (22:21), на минут и по до краја.

Србија је после тајм-аута прокоцкала напад и тада се нашла у безизлазној позицији. Држале су дуго Немице лопту, потом је Биглер на 33 секунде пре краја тражио тајм-аут.

Али, његове играчице су изгубиле лопту, која је на три секунде пре краја дошла до Драгане Цвијић, а она је погодила из веома, веома тешке позиције за заслужени реми – 22:22.

Семафор трећег кола Д групе СП:
Кореја – Кина 31:19 (18:10)
Холандија – Камерун 29:22 (14:8)
Табела: Србија и Немачка по 5 бодова, Холандија и Јужна Кореја по 4, Камерун и Кина без бодова.

Kоментари (10)

Saja

Sto igra dobro ona Lekic. Napravi razliku Nemicama na pocetku utakmice.

Borg

Bravo za igru, bod je odlican protiv domacina Nemacke. Trener Obradovic je doneo mirnocu i ozbiljnost u igri. Mozda cete ga napadati zbog toga jer nismo dali gol nakon 2 igraca vise pred kraj, ali tu nema krivice trenera. Krive su igracice koje moraju resiti takvu osnovnu stvar, koja se uci vec sa 15 godina. Sve u svemu, dobra igra i dobar rezultat.

Aco

Šta pričaš gluposti realno smo jači od nemica za 5-10 golova a igra je sramotna sve što igraju na individualni kvalitet. A moj deda je kriv što nismo iskoristili dva igrača više

micko

Nismo mi osvojili bod već smo izgubili jedan. E moj selektore šta ti radiš dok imamo dve igračice više? Gde ti je igra na krila gde su ti kontranapadi? Inteligencija je iskoristiti sve svoje prednosti a mi naše ne koristimo. Nikad bolja krila nismo imali a sa igračicom više šutiraju ti bekovi selektore. Žalosno je ovo, jer ove devojke zaista imaju kvalitet.

Mile

Uplasile se pobede nase rukometasice. To rade male ekipe. Nadam se da ce biti hrabrije u nastavku prvenstva.

Србија

У 54 мин.на +1 za nas i dve igracice vise, morali smo bolje! Imali smo skoro dobijen mec... Zato sutra mora mnogo jace, da se vise iskoristi Dragana Cvijic.

Kumić Žoržo

Kume Žožo obraza ti javi se da nam objasniš o nogama i bežanju.

Radan Vasic

Bravo za devojke,bravo za gospodina Obradovica.

Nikola

Ljudi moji pa vi niste normalni,zar je moguce da pljujete ovako dobru igru i rezultat koji je do sada posle tri odigrane utakmice postignut...kapa dole rukometasicama i strucnom stabu sada sam siguran da idemo do medalje...bravoooo...

Rambo

Ma ispustismo pobedu, toliko se nervirah...Obradovicka mora vise da igra trena ćale da je pušta malo više u igru... Evo tog gola Cvijiceve: https://www.youtube.com/watch?v=78yy5x4zk8U