Почетна / Рукомет / Репрезентација

Крај једне генерације, Србија остала без Светског првенства

Јуниорска репрезентација Србије одиграла катастрофалан квалификациони турнир за пласман на Светско првенство у Алжир

Србија – Исланд 32:34 (16:18)

Горњи МилановацДворана: Бреза. Гледалаца: 200. Судије: Зендали и Риело (Италија). Седмерци: Србија 2 (1), Исланд 3(2). Искључења: Србија 2, Исланд 2 минута.

СРБИЈА: Радовановић 2, Дакић 3, Кљајић, Шотра 3, Станојловић, Милосављевић, Сунајко 2, Воркапић 5, Колаковић 4, Гачевић, Петровић, Потпара 4, Миленковић 2, Леовац, Митић 2, Ђукић 5.

ИСЛАНД: Балдвинсон, Рикардсон 3, Кристијансон 2, Јохансон 3, Магнусон 2, Палсон 2, Хардарсон 4, Гудјонсон, Јонсон 9, Еинарсон 5, Гримсон 1, Кристијансон 2, Рунарсон 2.

Јуниорска репрезентација Србије поразом је завршила квалификације за пласман на Светско првенство у Алжиру.

Овог пута Орлићи су поклекли пред Исландом и тако без иједног освојеног бода трагично завршили ове квалификације, које су уједно и опроштај од генерације рођене 1996. године.

Иако утакмица није имала резултатски значај, пошто је Исланд дан раније обезбедио пласман на шампионат Старог континента, Србија је морала да одигра ако ништа друго, онда бар за частан опроштај.

Група 5

Прво коло: Србија – Грчка 20:23 (6:11), Исланд – Литванија 32:25 (15:10). Друго коло: Грчка – Исланд 24:31 (11:13) Србија - Литванија 21:25 (9:10). Треће коло: Литванија – Грчка 31:27 (14:11), Србија – Исланд 32:34 (16:18).

Поредак: Исланд 6 (97:81), Литванија 4 (81:80), Грчка 2 (74:82), Србија 0 (73:82).

Кренули су изабраници Николе Марковића нешто боље него у претходна два меча, у 12. минуту голом Шотре дошли до плус два, а потом је Воркапић погодио и за три гола вишка (5:8). Право на крилима Шотре и Воркапића Србија је играла јако и снажно, брзо у нападу, па је у 15. минуту било 6:10. Потом је уследила серија грешака нашег тима што је омогућило противнику да постигне неколико лаких голова и врло брзо дође до изједначења, па је у 17. минуту било 10:10.

Исланђани су тада ухватили ритам, заиграли агресивнију одбрану и прилично из колосека избацили наше момке, који су на одмор отишли са два гола заостатка.

Већ после четири минута игре у другом полувремену Исланд је дошао на плус три (20:17), а у тим моментима више је бринула игра Србије, него резултат. Лошу организацију и неповезаност нашег тима, противник је искористио да у 38. минуту оде на плус четири, а два минута касније и на пет голова вишка.

Узалуд су били сви покушаји Орлића, као и на претходним мечевима ништа није функционисало, па су се ређале грешке и промашаји. Трачак наде појавио се у 51. минуту кад је Србија преко Дакића смањила на два гола минуса (28:26). Међутим уследио је тада нови налет ривала, који је већ у 54. минуту имао поново плус четири (30:26).