Почетна / Рукомет / Репрезентација

Јуниори Србије убедљиво поразили Анголу на старту СП

Јуниорски репрезентативци Србије озбиљно су схватили првог противника на Светском првенству у Бразилу, селекцију Анголе, коју су убедљиво поразили – 31:14 (16:3)

У Уберландији није био неизвесности за разлику од прва два дуела европских селекција у групи и којој се Србија налази.

Африканци су постигли само три поготка у првом полувремену, а победник се могао наслутити већ после осам минута, кад је селектор Анголе затражио тајм-аут у жељи да његови пулени постигну првенац (5:0).

Селектор Дејан Перић дао је шансу свим момцима, најефикаснији је био Младен Шотић са пет погодака, а једини који се није уписао у листу стрелаца био је Иван Поповић.

Дејан Перић: Има ствари са којима сам задовољан, али и оних којима нисам
Селектор Дејан Перић био је задовољан виђеним на отварању шампионата:
Отварање сваког првенства је тешко, јер сви желе да покажу шта су радили. Пуно пута су се дешавала изненађења. Заслужено смо победили. Има ствари са којима смо задовољни, али и оних којима нисам. У следећем колу нас очекује Португалија за коју следе анализе. Португалија је једна школована екипа која зна шта ради и која ће играти све утакмице на победу. Ми желимо да играмо боље и да заслужимо победу – рекао је Перић.

Орлићи су од самог старта, пре свега, одличном и покретљивом игром у одбрани деморалисали слабе Африканце, који једва да су и шутирали на гол.

Млади Милан Јовановић је постигао свој четврти и последњи гол на мечу за +10 у 27. минуту (13:3). Највећу предност, Србија је имала у 57. минуту, кад је на семафору стајало 30:12.

Србија ће други меч на шампионату играти у ноћи између среде и четвртка од 1,45 часова по нашем времену, а противник је селекција Португалије, која је имала напад за победу против Румуније, али је на крају ремизирала (26:26).

Велико изненађење у нашој групи направио је Катар предвођен трофејним тренером Валером Ривером, који је савладао Шпанију 27:26.