Srpkinje i u drugom kontrolnom meču bolje od Severnih Makedonki

0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je i drugu kontrolnu utakmicu protiv Severne Makedonije u sklopu završnih priprema za Svetsko prvenstvo. Naše rukometašice su bile bolje od od gošći i u drugom susretu i savladale ih rezultatom 20:19 (13:11)

Srbija - Severna Makedonija 20:19 (13:11)
SRBIJA: M. Agbaba 4, J. Agbaba 2, Bojičić 2, Vukajlović, Mitrović 3, Jovović, Bogunović, Obradović, Graovac, Đurašinović, Stamenić, Jovanović 1, Lovrić 2, Janjušević , Risović, Kocić 5 , Kojić, Radojević, Garović 1.
SEVERNA MAKEDONIJA: Serafimova, Micevska, Jovanovska, Minovska, Ristovska 4, Dukoska, Rizoska 2, Dabevska 1, Jankulovska, Koceva, Stojkovska 3, Mladenovska, Janeska 7, Gičevska 2, Kiprijanovska, Kolovska, Đatevska, Koceva, Sedloska.

Bila je ovo još jedna prilika da selektor Uroš Bregar pruži priliku svim reprezentativkama i da nakon nedelju dana priprema i treninga proveri sve snage.

U drugom meču veću minutažu su dobile mlađe članice nacionalnog tima kako bi se izvršile završne provere i oformio konačan spisak putnika za Španiju.

Poslednja provera pred Svetsko prvenstvo bila je rezultatski neizvesnija. Srbija je većim delom diktirala tempo utakmice, a Severna Makedonija rezultatski pratila.

Srbija je do desetog minuta stekla prednost od 5:2 i to se do kraja prvog dela igre ispostavilo kao najveća prednost naše selekcije.

Na konstantne pokušaje Srbije da se rezultatski odlepi gošće su imale odgovor i pratile našu selekciju, da bi sedam minuta pred kraj prvog poluvremena gošće preokrenule i povele sa 10:9. Međutim, Srbija odmah uzvraća i nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 13:11.

Srbija i drugo poluvreme započinje bolje i do sredine drugog dela igre konstantno održava razliku od tri gola.

Igrom u dobrom ritmu naše devojke desetak minuta pre kraja utakmice uvećavaju prednost na 20:15 nakon čega gošće prave seriju od 4:0 i postavljaju konačan rezultat 20:19.